Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczenie głośników firmy Creative Inspire T3100.

Norbert Chrobot11 20 May 2020 16:55 816 3
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z głośnikami z powyższej firmy. A mianowicie chodzi mi o to, że one bardzo trzeszczą. Są zasilane zasilaczem, który jest podłączony do sieci 230V i generuje napięcie o wartości 12V. Zasilacz jest podłączony pod subwoofer, który posiada regulację BAS - ów. Jeden głośnik (lewy) (wysoko i nisko tonowy) jest podłączony bezpośrednio do subwoofer - a. Drugi głośnik (prawy) (wysoko i nisko tonowy) jest podłączony jednym kablem do subwoofer - a, a drugim do gniazda JACK na płycie głównej komputera. Głośnik prawy posiada także kontrolkę pracy zestawu. Problem jest w tym też, że ta kontrolka gaśnie podczas pracy, a później znowu się zapala. Ten głośnik (prawy) posiada także potencjometr do regulacji głośności.
    Co mogę zrobić by te głośniki nie trzeszczały i kontrolka nie migała??
    Dziękuję.
    Do widzenia.
    krakarak
    Level 40  
    Norbert Chrobot11 wrote:

Co mogę zrobić by te głośniki nie trzeszczały i kontrolka nie migała??
    Sprawdzić i ewentualnie naprawić zasilacz.
    krakarak
    Level 40  
    Norbert Chrobot11 wrote:
    Co mogę z tym jeszcze zrobić?

Nauczyć się podstaw elektroniki?...
    W tym "zasilaczu" nic nie rób, to tylko transformator. Elementy prostownika, w tym kondensatory filtrujące znajdują się wewnątrz subwoofera, tam gdzie wsuwasz wtyk z zasilacza.
    Rozbierz subwoofer i tam szukaj uszkodzenia. Moga to być uszkodzone kondensatory elektrolityczne, śniedź lub korozja na ścieżkach i wtykach.