Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczenie głośników firmy Creative Inspire T3100.

Norbert Chrobot11 20 May 2020 16:55 1218 3
 • #1
  Norbert Chrobot11
  Level 5  
  Witam.
  Od pewnego czasu mam problem z głośnikami z powyższej firmy. A mianowicie chodzi mi o to, że one bardzo trzeszczą. Są zasilane zasilaczem, który jest podłączony do sieci 230V i generuje napięcie o wartości 12V. Zasilacz jest podłączony pod subwoofer, który posiada regulację BAS - ów. Jeden głośnik (lewy) (wysoko i nisko tonowy) jest podłączony bezpośrednio do subwoofer - a. Drugi głośnik (prawy) (wysoko i nisko tonowy) jest podłączony jednym kablem do subwoofer - a, a drugim do gniazda JACK na płycie głównej komputera. Głośnik prawy posiada także kontrolkę pracy zestawu. Problem jest w tym też, że ta kontrolka gaśnie podczas pracy, a później znowu się zapala. Ten głośnik (prawy) posiada także potencjometr do regulacji głośności.
  Co mogę zrobić by te głośniki nie trzeszczały i kontrolka nie migała??
  Dziękuję.
  Do widzenia.
 • #2
  krakarak
  Level 41  
  Norbert Chrobot11 wrote:

  Co mogę zrobić by te głośniki nie trzeszczały i kontrolka nie migała??
  Sprawdzić i ewentualnie naprawić zasilacz.
 • #4
  krakarak
  Level 41  
  Norbert Chrobot11 wrote:
  Co mogę z tym jeszcze zrobić?

  Nauczyć się podstaw elektroniki?...
  W tym "zasilaczu" nic nie rób, to tylko transformator. Elementy prostownika, w tym kondensatory filtrujące znajdują się wewnątrz subwoofera, tam gdzie wsuwasz wtyk z zasilacza.
  Rozbierz subwoofer i tam szukaj uszkodzenia. Moga to być uszkodzone kondensatory elektrolityczne, śniedź lub korozja na ścieżkach i wtykach.