Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczenie głośników firmy Creative Inspire T3100.

Norbert Chrobot11 20 May 2020 16:55 1218 3
    Norbert Chrobot11
    Level 5  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z głośnikami z powyższej firmy. A mianowicie chodzi mi o to, że one bardzo trzeszczą. Są zasilane zasilaczem, który jest podłączony do sieci 230V i generuje napięcie o wartości 12V. Zasilacz jest podłączony pod subwoofer, który posiada regulację BAS - ów. Jeden głośnik (lewy) (wysoko i nisko tonowy) jest podłączony bezpośrednio do subwoofer - a. Drugi głośnik (prawy) (wysoko i nisko tonowy) jest podłączony jednym kablem do subwoofer - a, a drugim do gniazda JACK na płycie głównej komputera. Głośnik prawy posiada także kontrolkę pracy zestawu. Problem jest w tym też, że ta kontrolka gaśnie podczas pracy, a później znowu się zapala. Ten głośnik (prawy) posiada także potencjometr do regulacji głośności.
    Co mogę zrobić by te głośniki nie trzeszczały i kontrolka nie migała??
    Dziękuję.
    Do widzenia.
    krakarak
    Level 41  
    Norbert Chrobot11 wrote:

Co mogę zrobić by te głośniki nie trzeszczały i kontrolka nie migała??
    Sprawdzić i ewentualnie naprawić zasilacz.
    krakarak
    Level 41  
    Norbert Chrobot11 wrote:
    Co mogę z tym jeszcze zrobić?

Nauczyć się podstaw elektroniki?...
    W tym "zasilaczu" nic nie rób, to tylko transformator. Elementy prostownika, w tym kondensatory filtrujące znajdują się wewnątrz subwoofera, tam gdzie wsuwasz wtyk z zasilacza.
    Rozbierz subwoofer i tam szukaj uszkodzenia. Moga to być uszkodzone kondensatory elektrolityczne, śniedź lub korozja na ścieżkach i wtykach.