Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung U40H5500 - opóźnienie lub brak reakcji na pilota.

ftpd 20 Maj 2020 18:01 93 0
    ftpd
    Poziom 1  
    Cześć.
    Mam sobie Samsunga U40H5500. Działał dobrze kilka lat, ale jakiś czas temu (~rok, może więcej) 'coś się popsuło'. Objawy są takie, że telewizor po włączeniu (to zawsze działa ok) od razu albo po kilku minutach dostaje strasznego laga w reagowaniu na pilota. Czasami jest to lag, a czasami po prostu przestaje reagować w ogóle. Nie mogę zmienić głośności, wejść w menu itp. (nie testowałem dawno, jak z obsługą telewizji, bo aktualnie nie mam telewizji). Tak, oczywiście, że wymieniałem baterie ;-)
    Dodatkowo, kiedy ostatnio go wyciągnąłem (używam LG C9, tego chciałem postawić w sypialni) i próbowałem podpiąć do sieci wifi, raz wyszukał dostępne, ale nie udało mu się połączyć, po czym przestał wyświetlać jakiekolwiek sieci w wynikach wyszukiwania.

Na początku myślałem, że to wina podpięcia soundbara po hdmi arc (Sonos Beam), więc zacząłem od najprostszego testu i wypiąłem wszystkie urządzenia zewnętrzne. Nie pomogło. Teraz ma wpięty soundbar, bo o dziwo sygnały wysyłane po arc wydaje się łapać - kiedy użyję asystenta głosowego (Alexa, nie testowałem z Google Assistant) i każę wyłączyć telewizor, wyłącza się od razu. Podobnie z głośnością - kiedy zmieniam ją na soundbarze (aplikacją Sonosa albo głosowo), telewizor grzecznie i od razu wyświetla informację o tym.

Próbowałem go resetować do ustawień fabrycznych (kiedy raz, przy naprawdę wielkim nakładzie cierpliwości udało mi się do tego doklikać), nie pomogło (wierzcie mi, przeklikanie się przez ten początkowy kreator było koszmarem).

Aktualnie ten telewizor jakośtam działa, bo wpiąłem mu chromecasta i na niego streamuję rzeczy. Wolałbym jednak odpalić normalne SmartTV i aplikacje wbudowane, bo jestem applowcem i mnie ten chromecast denerwuje ;-)

Czy mogę zrobić cokolwiek na poziomie softu? Nie mam pojęcia o elektronice, lutowaniu, płytkach drukowanych itp., więc nie zamierzam go otwierać i grzebać. Jeśli macie pomysły, co mógłbym zrobić, żeby przywrócić go do normalnego działania, poproszę. Jeśli 'nie da się', to po prostu sobie będzie stał z tym chbomecastem i sonosem, aż w końcu przyjdzie na niego kres.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty