Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwa zaciskowa kable, Al i Cu

20 Maj 2020 19:01 264 4
  • Poziom 3  
    Witam Panowie Elektrycy, mam pytanie ponieważ chcę podpiąć do ZK gdzie jest już zasilany domek tymczasowo ( ale nie wiem ile czasu jeszcze będzie który jest na kablu aluminiowym ) ja wpinam się kablem miedzianym do docelowego domku i te dwa kable muszę razem wpiąć, na odpływie jest taka oto listwa zaciskowa Listwa zaciskowa kable, Al i Cu . Trzeba dawać jakieś złączki ,jaką?bo jak wiadomo się nie łączy AL z Cu chyba że odpowiednią złączką, czy w tej sytuacji nie trzeba? . Myślę że mi doradzicie z góry dzięki za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Jeśli jeden kabel będzie z jednej strony listwy, a drugi z przeciwnej, to nic więcej nie potrzebujesz.
  • Poziom 3  
    stanislaw1954 napisał:
    Jeśli jeden kabel będzie z jednej strony listwy, a drugi z przeciwnej, to nic więcej nie potrzebujesz.

Dwa z tej samej strony od dołu. Zasilenie za licznika jest linką od góry .
  • Poziom 42  
    damian070 napisał:
    Zasilenie za licznika jest linką od góry .
    I nie ma możliwości, żeby dwa miedziane dać z jednej strony, a AL z drugiej?
  • Poziom 3  
    stanislaw1954 napisał:
    damian070 napisał:
    Zasilenie za licznika jest linką od góry .
    I nie ma możliwości, żeby dwa miedziane dać z jednej strony, a AL z drugiej?

No wie kolega jak to jest w złączu, od góry do tej listwy wchodzą przewody linka miedziana zarobione końcówką tylko nie wiem jakiego przekroju, może się uda dać od góry ten miedziany .