Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TH-42PV70F - Brak obrazu, dźwięk jest.

20 Maj 2020 19:38 273 13
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam telewizor plazmowy Panasonic TH-42PV70F, który działa po podłączeniu kabla HDMI od dekodera CP, lecz tylko jest dźwięk, można przyciszyć, podgłośnić i przełączać kanały. Po włączeniu do gniazdka i włączeniu przycisku "Power" dioda miga na zielono kilka / kilkanaście sekund, a potem widać świecenie matrycy, lecz bez żadnej treści obrazu. Co może być powodem braku obrazu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Czy ten zestaw TV + dekoder kiedyś pracował poprawnie? Trzeba sprawdzić dekoder na innym telewizorze, trzeba spróbować zmniejszyć rozdzielczość obrazu w dekoderze.
  • Poziom 8  
    Wojtek M napisał:
    Czy ten zestaw TV + dekoder kiedyś pracował poprawnie? Trzeba sprawdzić dekoder na innym telewizorze, trzeba spróbować zmniejszyć rozdzielczość obrazu w dekoderze.

Dekoder na pewno jest sprawny, na innym telewizorze działa bez problemów.
  • Poziom 27  
    Działał na tym TV??? można spróbować podłączyć do innego wejścia HDMI telewizora. Rozdzielczość Zmniejszyłeś? Można na próbę podłączyć przez kabel Scart.
  • Poziom 8  
    Wojtek M napisał:
    Działał na tym TV??? można spróbować podłączyć do innego wejścia HDMI telewizora. Rozdzielczość Zmniejszyłeś? Można na próbę podłączyć przez kabel Scart.

Na tym TV nie działał, telewizor znalazłem na śmieciach więc wiadomo że jest uszkodzony lecz próbuję go naprawić. Na innym złączu HDMI nawet nie ma dźwięku, tylko na 1 jest. Spróbuję z eurozłączem, dobra sugestia.
  • Poziom 32  
    Z rok temu naprawiałem ciut starszy model 42PV60. Uszkodzenie o ile pamiętam podobne. Czy działał po Euro nie pamiętam. Po podgrzaniu płyty z wejściami ruszał. Uszkodzone były kulki pod BGA. Udało mi się kupić sprawna płytę ale za pierwszym razem przysłano mi złą. Potem dostałem ich kilka i coś udało się wybrać. Resztę odesłałem.
  • Poziom 8  
    Darek.S napisał:
    Z rok temu naprawiałem ciut starszy model 42PV60. Uszkodzenie o ile pamiętam podobne. Czy działał po Euro nie pamiętam. Po podgrzaniu płyty z wejściami ruszał. Uszkodzone były kulki pod BGA. Udało mi się kupić sprawna płytę ale za pierwszym razem przysłano mi złą. Potem dostałem ich kilka i coś udało się wybrać. Resztę odesłałem.

Jak to zdiagnozować? Od czego zacząć i jakie potrzebne są narzędzia do tego?
  • Poziom 32  
    Wojtek M napisał:

jak wyżej. Spawdzić też na starym DVD z HDMI. Lub lepiej tunerze Sat np Ariva 100. Problem może robić HDCP. A jest na tym TV w ogóle jakieś OSD? Znaczy menu?
  • Poziom 8  
    Darek.S napisał:
    Wojtek M napisał:

jak wyżej. Spawdzić też na starym DVD z HDMI. Lub lepiej tunerze Sat np Ariva 100. Problem może robić HDCP. A jest na tym TV w ogóle jakieś OSD? Znaczy menu?

niestety nic nie widać bo tak jak napisałem nie ma obrazu więc nie wiem czy jest menu, mam małe możliwości jeżeli chodzi o sprawdzenie bo niestety, ale nie posiadam miernika czy zestawu do lutowania więc chyba zostaje mi tylko sprawdzenie w serwisie za 50 zł
  • Poziom 27  
    Masz pilota do tego telewizora? Jak przełączasz wejścia AV (HDMI 1, 2 ...) ? Podłącz dekoder do innego TV i w menu dekodera dekodera Zmniejsz rozdzielczość sygnału wizji, a potem Podłącz go (dekoder) do Panasonica i wybierz odpowiednie wejście.
  • Poziom 32  
    balian91 napisał:

niestety nic nie widać bo tak jak napisałem nie ma obrazu więc nie wiem czy jest menu, mam małe możliwości jeżeli chodzi o sprawdzenie bo niestety, ale nie posiadam miernika czy zestawu do lutowania

Żeby zobaczyć czy jest OSD wystarczy klawiatura lokalna. Po wciśnieciu jakiegoś klawisza na ekranie pojawiają się komunikaty typu numer programu rodzaj wejścia czy w końcu menu w zależności od tego który guzik się naciśnie. Pilot do tego niepotrzebny a rozumiem, że skoro znalazłeś TV to bez pilota. Jak nie masz OSD to zrozumiałe, że i obrazu ( na odwrót prędzej ). Pytanie czy panel w ogóle świeci ( w ciemności to widać)? Reasumując problem jest czy wyświetlacz w ogóle pracuje i nie ma sterowania czy nie pracuje ...
  • Poziom 8  
    Darek.S napisał:
    balian91 napisał:

niestety nic nie widać bo tak jak napisałem nie ma obrazu więc nie wiem czy jest menu, mam małe możliwości jeżeli chodzi o sprawdzenie bo niestety, ale nie posiadam miernika czy zestawu do lutowania

Żeby zobaczyć czy jest OSD wystarczy klawiatura lokalna. Po wciśnieciu jakiegoś klawisza na ekranie pojawiają się komunikaty typu numer programu rodzaj wejścia czy w końcu menu w zależności od tego który guzik się naciśnie. Pilot do tego niepotrzebny a rozumiem, że skoro znalazłeś TV to bez pilota. Jak nie masz OSD to zrozumiałe, że i obrazu ( na odwrót prędzej ). Pytanie czy panel w ogóle świeci ( w ciemności to widać)? Reasumując problem jest czy wyświetlacz w ogóle pracuje i nie ma sterowania czy nie pracuje ...

Widać ewidentnie podświetlenie matrycy (mimo że jest czarna to widać podświetlenie) włącza się w ten sposób: kilkanaście krotnie miga szybko na zielono, potem już jest na stałe zielone światełko, matryca się rozświetla i w sumie tyle odnośnie czy świeci czy nie.
  • Poziom 27  
    balian91 napisał:
    Mam telewizor plazmowy Panasonic TH-42PV70F
    balian91 napisał:
    Widać ewidentnie podświetlenie matrycy (mimo że jest czarna to widać podświetlenie)
    W telewizorach plazmowych nie ma podświetlenia matrycy! Matryca pewnie minimalnie świeci bez treści obrazu.
  • Poziom 32  
    Krótko. Naprawa telewizora to nie taka prosta sprawa ( choć bywa ).
    W szczególności telewizora plazmowego. Podstawa to pomiar napięć zasilających.
    W szczególności tych panel.
    Panasonic TH-42PV70F - Brak obrazu, dźwięk jest.
    Za wspomniane przeze mnie "świecenie panelu" odpowiedzialne są moduły YSUS i ZSUS. Odpowiedniki układów odchylania i sterowania luminancją z odbiorników CRT.
    I to one najczęściej się psują ze względu na spore prądy i napięcia.
    Ale to nie wszystko. Mamy także Control Board i na końcu sygnałówkę.
    Także potrzebują zasilania... A nawet jak już je mają to także mogą nie pracować...
    Choćby przez wspomniane już przeze mnie kulki pod układami BGA.
    Nie było co prawda krótko ale coś chyba wyjaśniłem.
    ... na koniec
    balian91 napisał:
    nie posiadam miernika czy zestawu do lutowania

:|