Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude E7440 Dotykowy - pionowe smugi na matrycy

20 Maj 2020 20:00 294 16
  • Poziom 5  
    Na matrycy wyskoczyły pionowe smugi pasy o szerokości 2-3 cm- wygląda jakby było zalane po wyłączeniu laptopa. Te smugi są pionowo wypukłe . Proszę o poradę co to może być. Z góry dziękuje za podpowiedz. Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    matematyk1277 napisał:
    wygląda jakby było zalane po wyłączeniu laptopa.

Chcesz powiedzieć, że po całkowitym wyłączeniu laptopa wciąż je widać?
    W takim razie to uszkodzenie samej matrycy. Do wymiany.
  • Poziom 5  
    safbot1st napisał:
    matematyk1277 napisał:
    wygląda jakby było zalane po wyłączeniu laptopa.

Chcesz powiedzieć, że po całkowitym wyłączeniu laptopa wciąż je widać?
    W takim razie to uszkodzenie samej matrycy. Do wymiany.

jaki może być powód tego ? matryca nie była zalana wodą itp., coś się przegrzało ? charakterystyczne pionowe smugi, co to mogło spowodować
  • Poziom 5  
    sk1977 napisał:
    Na początek do sprawdzenia matryca - najlepiej podstawić inną na próbę lub tą podłączyć do innego laptopa.

chodzi o to że w tym momencie tego laptopa ma firma, chcę udowodnić jej że te pionowe smugi nie wynikają z zalania matrycy przez wodę

• Spec od komputerów
    Trudno udawadniać widząc tylko zdjęcie.
    Niech Ci firma udowodni zalanie - powinny pozostać ślady zalania - zacieki - matryce po zalaniu zazwyczaj mają nierównomierne palmy - woda raczej nie rozlewa się równymi paskami.
  • Poziom 5  
    sk1977 napisał:
    Trudno udawadniać widząc tylko zdjęcie.
    Niech Ci firma udowodni zalanie - powinny pozostać ślady zalania - zacieki - matryce po zalaniu zazwyczaj mają nierównomierne palmy - woda raczej nie rozlewa się równymi paskami.

No właśnie , tym bardziej że 2 dni przed wystąpieniem tych smug pojawiła się pionowa bardzo cienka różowa linia
  • Spec od monitorów
    Ten model bywał na 3-rodz. matryc 14"
    - najtańsza 1366x768 LG Philips 140WH2 TL ( *A1/C1), slim TN
    - FHD 1920x 1080 LG Philips LGD03EA 140WF1 SP B1 , slim , IPS, eDP
    * lub z modeli serii np. LP140WF8-SPR2 (SP)(R2)
    - FHD *lub *QHD) z dotykiem (Resistive Touch or Capacitive Touch )
    Dell Latitude E7440 Dotykowy - pionowe smugi na matrycy
    * najdroższy model to matryca QHD 2560x1440 IPS
    * kpl. matryca +dotyk powyżej 150 euro

:idea: :?:
    Dla mnie:
    - albo ( dotyk ) lub ? matryca

p.s
    Nazw matryc z dotykiem w Dell 14" nie znam, alwe
    Cytat:
    model Dell Latitude E7440 have matrix
    MPN: CN-0PMJMX, 0PMJMX
  • Poziom 5  
    matematyk1277 napisał:
    Na matrycy wyskoczyły pionowe smugi pasy o szerokości 2-3 cm- wygląda jakby było zalane po wyłączeniu laptopa. Te smugi są pionowo wypukłe . Proszę o poradę co to może być. Z góry dziękuje za podpowiedz. Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda

A od firmy dostałem fotke nr.2 : od firmy, że w takim stanie przyszedł
  • Spec od monitorów
    To już są zacieki , zalanie.

Sam zawoziłeś do firmy , czy kurier, czy ?
  • Poziom 5  
    lisek napisał:
    To już są zacieki , zalanie.

Sam zawoziłeś do firmy , czy kurier, czy ?

Kurier zawiózł, nie robiłem żadnego protokołu był działający ,tylko miał te smugi . Oni jak odebrali też nie sprawdzali.Najgorsze że przez 20 dni byłem odsyłany , zwodzony . Dopiero po wykonaniu duzej ilości połączeń odzwonił szef :) i przedstawił sytuację że jest w takim stanie , nie działa .
    Jak bym wiedział że tak będzie przygotowałbym się inaczej. I te smugi wyszły po 3 dniach uzytkowania
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Albo kurier zawinił lub ? firma ma "kiepski magazyn" ( wiloć ,piwnica , zalanie, ?)

Masz fotkę (ta pierwsza z pasami plus z wczesniejszego Link ) i fotkę po .. 20-tu dniach od firmy
    * przy czym zrobiona po dostawie kuriera z kol. domu czy przed wysyłką do kol.
    * jak masz ich org. foto mozna odczytać kiedy zrobiona / czasem i lokalizację
    - Twoja wola
    - laptop trochę "kosztuje"
    - albo ? albo Link
    * lub lokalny(powiatowy ) rzecznika konsumenta.

Np. trochę inaczej , ale serwis grał ... Link_ kolejnej naprawie w serwisie laptop wracał do właściciela w coraz gorszym stanie.
    * lub z tej strony Link

:idea: :!:
    * poczekaj na opinie innych , ja jestem poza PL od ponad 15-lat i nie znam obecnych warunków
  • Poziom 5  
    lisek napisał:
    Albo kurier zawinił lub ? firma ma "kiepski magazyn" ( wiloć ,piwnica , zalanie, ?)

Masz fotkę (ta pierwsza z pasami plus z wczesniejszego Link ) i fotkę po .. 20-tu dniach od firmy
    - Twoja wola
    - albo ? albo Link

Np. trochę inaczej , ale serwis grał ... Link_ kolejnej naprawie w serwisie laptop wracał do właściciela w coraz gorszym stanie.
    * lub z tej strony Link

w dniu wczorajszym dotarła do mnie fotka , po 20 dniach milczenia :) laptopa nadal nie mam

* poczekaj na opinie innych , ja jestem poza PL od ponad 15-lat i nie znam obecnych warunków

Dodano po 31 [sekundy]:

matematyk1277 napisał:
    lisek napisał:

- Twoja wola
    - albo ? albo Link

* lub z tej strony Link

w dniu wczorajszym dotarła do mnie fotka , po 20 dniach milczenia :) laptopa nadal nie mam

• Poziom 5  
    wiadomość do LISEK jak odczytać datę zrobienia zdjęcia ??? mam ja na komórce otrzymałem od szefa firmy , próbowałem różnymi programami nie udało się ( chyba że tej daty nie ma)
  • Poziom 5  
    lisek napisał:
    Google Picasa .. i nie kasuje info. Exif
    * co to exif Link_ jak odczytać dane

pokazuje mi date zgrania na kompa :(
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Foto dostałeś na swoją komórkę czy w mail"u.

Spróbuj (jak na komórkę) uzyć aplikacji ( gThumb )