Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ładowana od góry = model budżetowy

20 Maj 2020 20:38 228 9
  • Poziom 10  
    Cześć,
    moim rodzicom wysiada pralka, mają teraz nastoletniego Whirpoola kilka razy ratowanego,
    potrzebują pralki wąskiej ładowanej od góry. Jak to emeryci nie są super wymagający, ani zamożni.
    Potrzebują przede wszystkim świętego spokoju, bo wszelkie awarie to dla nich stres.
    Co polecacie na emerycką kieszeń?
    pozdrawiam
    Piotrek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Jeżeli ważny jest koszt, to nie ma co kombinować i wybierz taką z najdłuższą gwarancją w określonym budżecie.
    prusak75 napisał:
    Potrzebują przede wszystkim świętego spokoju, bo wszelkie awarie to dla nich stres.

Awaryjność to będzie loteria.

Z najtańszych (granice 850zł) masz np. Whirlpoole AWE 4519/P, czy AWE 60110. Modele są już trochę na rynku i można nieco poczytać o ich usterkowości. Za tę cenę jest też Indesit BTWA51051/BTWA51052, modele świeższe, więc mniejsza o nich wiedza z opinii. Poszedłbym raczej w AWE 4519/P.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    prusak75 napisał:

W nowym sprzęcie może to niestety być pobożne życzenie, zwłaszcza, że obecnie w górnowsadach badziew goni badziew.

Ja osobiście z braku laku gdyby był mus górnowsadu zdecydował bym się na coś z stajni Electrolux / AEG
  • Poziom 10  
    a jest sens zwracania uwagi na klasę zuzywania wody, wirowania prania itd czy też poziom hałasu?
    które pralki mają sensowne-przyjazne programy do prania? pewnie będą uzywane 2 max 3
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jakie masz wątpliwości z tymi klasami?
    Pralka swoje wody pobrać musi, a to zależy również od chłonności materiału. Większego sensu (dla mnie) patrzenie na klasę energetyczną nie ma. Teraz i tak większość pralek jest oszczędna i pierze w "kropelce" wody. Klasa wirowania - nie ta półka cenowa, aby doszukiwać się klasy A. Poziom hałasu - warto zwracać uwagę.
    prusak75 napisał:
    które pralki mają sensowne-przyjazne programy do prania? pewnie będą uzywane 2 max 3

Jakie masz oczekiwania? Co znaczy sensowne-przyjazne? Krótki, delikatny, czy ?
  • Poziom 10  
    pytałem się bo mam w mojej pralce, program niby do wszyskiego, ale ani dopiera ani płucze, a następny to już jest dużo dłuzszy
    patrząc na hałas, to cichsze od reszty są elecrtroluxy,
    może pójdę w tym kierunku, bo gwarancja wszedzie jest ta sama 24 miesiace,
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    prusak75 napisał:
    mam w mojej pralce, program niby do wszyskiego, ale ani dopiera ani płucze, a następny to już jest dużo dłuzszy

Skądś ta klasa A, A+, A++ musi się wziąć. Mniej wody, dłuższy czas prania, jak krótszy i oszczędność, to efekty widzisz. Najwyżej dodaj dodatkowe płukanie, może pomoże na płukanie.
    Pranie tylko na krótkim programie też nie jest dobre dla pralki - jak pierzesz w proszku, to nie zdąży się on rozpuścić i zbiornik zarasta szlamem.
  • Specjalista AGD
    prusak75 napisał:
    a jest sens zwracania uwagi na klasę zuzywania wody, wirowania prania itd czy też poziom hałasu?

Moim zdaniem nie. Jedyne co ewentualnie jest do rozważenia to typ silnika, szczotkowy, mało problemowy, głośniejszy i dopominający się raz na ok 5-8 lat o wymienę szczotek lub trójfazowy (często zwany inverterowym) cichutki, bezobsługowy, za to sterowany potężnym modułem elektronicznym, który święty nie jest i nie jest tai w wymianie.

Resztę parametrów osobiście bym olał, różnice niewielkie, dla Kowalskiego w zasadzie nieodczuwalne. Im więcej A++++++++++ to spodziewaj się dłuższych programów prania i częstszych cyrków z niedopieraniem.

my41s napisał:
    Pranie tylko na krótkim programie też nie jest dobre dla pralki - jak pierzesz w proszku, to nie zdąży się on rozpuścić i zbiornik zarasta szlamem.

Fizyki się nie oszuka, z tym dziś niestety często użytkownicy mają problem. Koła Sinnera też się nie oszuka.
  • Poziom 6  
    mrice napisał:
    zdecydował bym się na coś z stajni Electrolux / AEG

Ja szczerze odradzam, po upływie 2 lat i 3 miesięcy w modelu EWT 1062IDW zerwał się w moim egzemplarzu wałek bębna po stronie biernej.

Co do tematu to trochę się podepnę, znacie jakąś godną polecenia pralkę ładowaną od góry najlepiej nadającą się do serwisowania, i z dłuższą gwarancją niż 2 lata ? Niekoniecznie budżetowa.
  • Specjalista AGD
    troojan90 napisał:
    po upływie 2 lat i 3 miesięcy w modelu EWT 1062IDW zerwał się w moim egzemplarzu wałek bębna po stronie biernej.

Zdara się, ale w Rodzinie Electroluxa to dość rzadkie przypadki.

troojan90 napisał:
    znacie jakąś godną polecenia pralkę ładowaną od góry najlepiej nadającą się do serwisowania

Po prawdzie to najsensowniej rodzina AEG / Electrolux, później zostaje gemela z rodziny Whirlpool / Indesit / Ariston i Candy która też nie jest niczym ciekawym.

troojan90 napisał:
    z dłuższą gwarancją niż 2 lata ?

Generalnie gwarancja jest 2 lata i basta, czasem trafi się jakaś akcja promocyjna, ale należy przyjąć, że gwarancji jest tyle a nie wiecej, możesz kombinować z ubezpieczeniami, ale moim zdaniem mało to opłacalne.