Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konstrukcja sterowania odkurzacze akumulatorowego

20 Maj 2020 21:15 471 5
  • Poziom 9  
    Mój projekt kontrolowany chińskiego odkurzacza z attiny85 - ETA Milio
    Załączam projekt programu dla attiny + schemat elektryczny.
    Odkurzacz

I made easy hardware with Attiny85 for this china vacuum cleaner, which has broken
    elektronics board and battery. The motor of this cleaner is switched by attiny, and battery.
    NiMh are managed by PWM from Attiny too.

Tłumaczenie:
    Zaprojektowałem prosty kontroler z Attiny85 do chińskiego odkurzacza, w którym uszkodzeniu uległa płyta z elektroniką i akumulatorem.
    Silnik jest załączany przez Attiny, tak samo jak sterowanie (ładowaniem?) akumulatora NiMH przez PWM.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 31  
    Nie no, ale po co aż tak długi opis? Kto to będzie czytał? Wystarczyło tylko załączniki zostawić...

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Autorze, może chociaż opowiesz co to robi.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 31  
    A czemu piszesz "mój" jak program i schemat jest jakiegoś Słowaka.. Sprawdzałes prawa autorskie na udostępnianie??

Powiedz co tu jest twojego??
  • Poziom 9  
    Nie jestem Polakem iba Czechem, I don`t have possibility how to write corectly in
    polish, I wrote to this forum for "punkta", because my friend has problem with
    "susarke Hoover VHC381XT" :)
    I hope that my scheme and script for AVR should be usefull for someone with
    battery vacuum cleaner, where Attiny85 switches motor ON/OFF via relay and
    charge 18 V NiNH battery via PWM from Attiny, comparator Attiny should stop
    charging about 21 V.

R1 would be changed by charging current, where LED indicate charging cleaner,
    which is docking on power source 24 VDC,
    ANY IMPROVEMENTS TO THIS PROJECTS ARE WELCOME :)
    David

Tłumaczenie:
    Nie jestem Polakiem, ale Czechem. Nie wiem jak pisać poprawnie po polsku. Napisałem na tym forum, aby zdobyć punkty, ponieważ mój kolega ma problem z suszarką Hoover VHC381XT :)
    Mam nadzieję, że mój schemat i program na AVR przydadzą się komuś z odkurzaczem akumulatorowym, gdzie Attiny85 steruje pracą silnika przez przekaźnik oraz przez PWM procesem ładowania akumulatora NiMH o napięciu 18 V. Komparator wbudowany w Attiny powinien wyłączać ładowanie przy napięciu 21 V.

Moderowany przez Marek_Skalski:

Poprawiłem pisownię i dodałem tłumaczenia.

• Poziom 9  
    while (!pwm()) {
    if (((PINB & (1 << PB4)) == 0) && zmacknuto == 0 && adc_read() < 100)
    { // PB4 je zmacknuto v 0, bylo setovano, read voltage battery

It could be added to disable motor in low voltage battery? adc_read() < value voltage of battery,
    which disable START motor.