Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW - Pytanie o gwarancję naprawy.

20 Maj 2020 22:48 318 9
  • Poziom 15  
    Czy wymiana sprężyn z przodu podlega gwarancji?
    Miąłem wymienione sprężyny z przodu 10 miesięcy temu, i dziś mi jedna spadła z kołnierza.
    Czy taka usterka wymaga nowych sprężyn (spadła tylko z jednej strony) czy tylko poprawy ustawienia, i czy powinna być na to gwarancja? Mam rachunek, było to zrobione przy okazji przeglądu technicznego.

Poniżej fotka: VW - Pytanie o gwarancję naprawy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    robokop napisał:
    Gwarancja? Z jakiej okazji? Ta spreżyna pękła, dlatego wygląda jakby spadła.

A sprężyny nie mają gwarancji?
    Kurde 10 miesięcy temu wymieniałem, zapłaciłem ~940 zł robocizna plus materiał.
    To chyba nie są materiały które wytrzymują 10 miesięcy lub ok. 11 tyś km.

Co dziwne, to wymieniałem 10 miesięcy temu podczas badań technicznych, bo mechanik stwierdził, ze sprężyna właśnie przód lewa strona jest pęknięta.
  • Poziom 15  
    robokop napisał:
    goralpm napisał:
    A sprężyny nie mają gwarancji?
    Jeśli masz paragon na nie, to zapytaj tam, gdzie je kupowałeś.

Ja nie kupowałem, to warsztat kupił. Oni powiedzieli, ze pęknięta i trzeba wymienić i wymienili. nie mam żadnego paragony z zakupu sprężyny.
  • Poziom 15  
    robokop napisał:
    Wątpię żeby gwarancja została uznana. Złapałeś pobocza przy wyprzedzaniu o gotowe.

Nie nie wjechałem na pobocze podczas wyprzedzania, ale nie am to znaczenia teraz, skoro nie ma jakieś rękojmi czy innego prawa, to nic już nie zrobię.
    Jak nie uznają gwarancji, to czy w takiej sytuacji mogę wymienić jedną zamiast obu? Nawet 10 miesięcy nie mają.
    Chodzi mi o ograniczenie kosztów. I czy mogę od nich np. zarządzać kwitu zakupu, tak by w razie czego mieć go ze sobą.

Jeszcze jedno zapytam, bo się na tym widzę znasz.
    Na rachunku (mam go teraz przed sobą) jest pozycja sprężyna cena ~188 zł
    Czy to oznacza, że garaż wymienił jedną sprężynę czy w tej cenie mógł być komplet?
    ps rachunek jest kompleksowy z badań technicznych, gdzie jeszcze jest doliczona opona, i łącznik stabilizatora i same badania techniczne.
  • Poziom 42  
    Jak ci wymienili jedną to raczej gwarancja nie obowiązuje, wymieniać się powinno parami. Za to jak kupili dwie poniżej 200 zyli to ciesz się że tak długo wytrzymały
  • Poziom 23  
    A lozyska McPhersona wymianiali? Bo jak zatarte to sprezyny beda pekac jakie by nie byly.
  • Poziom 9  
    I tu pewnie jest pies pogrzebany i przyczyna pękania sprężyny po tej stronie. Łożysko kolumny! Przy wymianie sprężyny gwarancyjnej czy nie, wymień też to łożysko.