Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung R730 Klawisz Touchpad Prośba o podanie typu Microswitcha i jego wymiarów

20 Maj 2020 22:50 126 6
  • Poziom 9  
    Witam jak w temacie posiadam laptop Samsung R730 Wersja NP-R730-JS01PL
    W laptopie tym przestały działać przyciski poniżej płytki dotykowej.
    Chcąc wymienić przyciski potrzebne mi jest ich typ aby móc je wcześniej zamówić.
    Czy ktoś jest w stanie podać mi ich typ? wymiary ? szer / wysokość ?

Samsung R730 Klawisz Touchpad Prośba o podanie typu Microswitcha i jego wymiarów

Pozdrawiam
    Sebastian
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    sosarek napisał:
    Masz płytę przed sobą więc pomierz je i szukaj.

Witam.
    Płyty nie mam przed sobą - zdjęcie jest z internetu aby pokazać o które przyciski chodzi.
    Wydawało się to dla mnie oczywiste iż jak bym miał płytę przed sobą to bym nie zadawał głupkowatych pytań.
    Ale jak widać po postach łatwiej tu o niepomocne dogryzanie niż o konkretną pomoc.

Niemniej jednak mam nadzieję iż ktoś merytorycznie pomoże.
    Gdyż unieruchamianie komputera na kilka dni aby rozebrać, zamówić poczekać na dostawę - lub jego kilkukrotne rozkręcanie jest niemożliwe ze względu na konieczność jego codziennego użytkowania - wiadomo w dzisiejszych czasach trudno się obejść bez sprzętu jak wszystko jest On-line.

Jeszcze raz prośba o pomoc.

Pozdrawiam
    Sebastian

• Poziom 43  
    lopez1977 napisał:
    Gdyż unieruchamianie komputera na kilka dni aby rozebrać, zamówić poczekać na dostawę - lub jego kilkukrotne rozkręcanie jest niemożliwe ze względu na konieczność jego codziennego użytkowania

Rozkręcenie by zdjąć górną pokrywę to raptem kilka minut, podobnie jak i złożenie - więc po prostu szukasz wymówki by tego nie robić.
    Posiadasz chociaż odpowiednie narzędzia do wymiany switchy?
  • Poziom 9  
    Tak, narzędzia stosowne posiadam.

Pozdrawiam
    Sebastian
  • Poziom 9  
    Witam
    Temat do zamknięcia.
    Odpowiednim przełącznikiem okazał się Switch 6x6 mm.
    W moim przypadku odpowiednia wysokość okazała się 5mm choć przy prawie 10 letnik komputerze może się okazać iż elementy mechaniczne są na tyle wypracowane iż wysokość switcha która będzie gwarantowała prawidłową pracę będzie delikatnie inna.
    Dla pewności zakupiłem kilka podobnych switchy o różnych wysokościach. 0d 4,3 po przez 5 oraz 6 i 8 mm.

Pozdrawiam
    Sebastian