Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo l340 zasilanie - Problem z predkoscia procesora przy grach

20 Maj 2020 23:38 216 16
  • Poziom 9  
    Witam

W lenovo l340 odczuwam ze mam problem z zasilaniem pod obciazeniem laptopa

Mianowicie gdy nie jest on pod obciazeniem w kilku programach pokazuje ze procesor pracuje w granicach 4gh lecz gdy do pracy załącza sie też karta graficzna tak jak by nie wystracza mu zasilania mimo podpietej ladowarki i wszystich trybach ustawionych na duze zuzycie bateri przez co procesor pracuje juz w czestotliwosci 2,3 - 1,8 gh

Moje rozpaczliwe proby rozwiazania tego jakos w Intel(R) Extreme Tuning Utility nie dzialaja choc power limit trotling ktory sie tam pokazuje tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu ze to cos zwiazanego z limitem energetycznym

licze na jakies pomysly :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Nie ma takiej jednostki jak gh.

Pokaż temperatury z HWinfo64 podczas obciążenia.
    Jaka ładowarka? Pokaż naklejkę, tabliczkę.
  • Poziom 9  
    Chodzilo o GHz Lenovo l340 zasilanie - Problem z predkoscia procesora przy grach

Ładowarka orginalna laptop ma moze z poł roku procesor to i 9300h
  • Poziom 22  
    Prosiłem o HWINFO64.

Występuje throttling, temperatura 90 stopni.
    Undervolting zrób, może być IETU.
  • Poziom 9  

Mam te -0.125 V caly czas temp ze zdjecia to 68 a problem jest juz widoczny jak ma cos to dac to moge zrobic tez w tym 2 programie akurat tak mialem zainstalowany

i nie wiem co to znaczy IETU
  • Poziom 22  
    Z niższym napięciem utrzymuje taktowanie w grach?
    Jakie wtedy temperatury?

IETU to skrót, nie chciało mi się pisać Inter Extreme...
  • Poziom 9  
    Z obserwacji wyglada to tak ze procesror chodzi normmalnie do tych 4 ghz przy grach ktore nie wymagaja jakis kosmmicczych obliczen graficznych np w lolu gdy karta graficzna jest obciazona na lepszych grach zaczyna pracowac na powyrzej 60 % swoich mozliwosci to procesor schodzi na 2,4 tak jak by brakowalo mu pradu

temperatury na tym procku z tego co wiem zawsze sa wysokie problem tego modelu ale po tym udervoltingu spadly i nie wchodza w granice trotlingu

jestem przekonany ze lenovo ma jakis soft ktory ogranicza zuzycie pradu tylko nie moge nic takiego znalesc w zadnych ustawieniach
  • Poziom 22  
    Zwiększ trochę to napięcie, - 0.125V to dosyć duży minus, spróbuj na -0,100.

Turbo boost Power max możesz zwiększyć.
  • Poziom 9  
    Zrobilem format + zmiania napiecia i nic ale widze z w intelu wyskakuje caly czas power limit trotling co to znaczy bo nie moge znalesc sensownej opdowiedzi w necie
  • Poziom 22  
    Pokaż gdzie to wyskakuje.
    Prawdopodobnie nie chce przekroczyć danej wartości mocy procesora, żeby nie zaczął throttlować.
  • Poziom 9  
    Znalazlem w biosie jakas blokade temperatur od intela po odblokowaniu idzie caly czas na 4 ghz :) ale temperatury staja sie kosmiczne

Dodano po 3 [minuty]:

• Poziom 9  
    chwilowa ekscytacja :( znowu jest to samo po dłuższej chwili