Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bardzo mocno nagrzewająca się płyta główna w CD Technics

21 Maj 2020 02:15 186 7
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie. Nabyłem mini wieżę Technics z CD SL-CH 515.
    CD nie czytało płyt, wyczyściłem laser i wszystko działa bez zarzutu. Ale przy okazji zauważyłem mocno grzejące się elementy układu elektroniki, po 10 minutach parzą w palce. Wszystko jeszcze działa, dlatego proszę o pomoc od czego zacząć sprawdzać. Serdecznie Pozdrawiam.
    Bardzo mocno nagrzewająca się płyta główna w CD Technics Bardzo mocno nagrzewająca się płyta główna w CD Technics
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam. Napięcia pomierzyłem są zgodne ze schematem aż zaskakująco dobre, natomiast zauważyłem że z dwóch kondensatorów 35v 120f posypało się od spodu trochę proszku. Zamówiłem dwa nowe jak wymienie napiszę czy pomogło. Pozdrawiam. Bardzo mocno nagrzewająca się płyta główna w CD Technics Bardzo mocno nagrzewająca się płyta główna w CD Technics

Cze to może być przyczyną aż tak mocnego nagrzewania się płyty ?
  • Poziom 1  
    Witam. Kondesatory wymieniłem nadal to samo.
  • Poziom 43  
    I najprawdopodobniej tak jest i będzie. Ten tranzystor pracuje jako stabilizator napięcia więc musi się grzać, a skoro (jak sam piszesz) napięcia są prawidłowe, nie masz się czym martwić.
    Sajmonek napisał:
    z dwóch kondensatorów 35v 120f posypało się od spodu trochę proszku.
    Proszku??? I co to za oznaczenie "f"? uF chyba?
    Niepotrzebnie je wymieniałeś, ale skoro już to nic to. Możesz co najwyżej poprawić luty na tym tranzystorze i elementach w pobliżu.
  • Poziom 1  
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.