Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy GVSW40 464TWHC/2-S - jest denerwujący dźwięk przy wirowaniu

21 Maj 2020 09:33 138 4
  • Poziom 2  
    Kupiłem niedawno pralko - suszarkę Candy (Candy GrandoVita GVSW40 464TWHC/2-S) i jest denerwujący dźwięk przy wirowaniu nawet z małym wsadem. Serwis nic nie znalazł, a amortyzatory są ok, bęben też siedzi prawidłowo, wypoziomowana jest dobrze. Pralka przed wirowaniem również wyważa, ale nic to nie daje. Pralka nie dotyka innych elementów łazienki - szafek, ściany, więc zasadniczo wszystko powinno być ok.

Dźwięk jest niesłychanie irytujący i faktycznie brzmi jakby coś miało wylecieć z niej zaraz. Zaczynam się zastanawiać, czy problemem czasem nie są jej wymiary. Pralka malutka (do małej łazienki, gł. 40 cm), a bęben 6 kg... Kiedyś do tej wielkości pralek wchodziły 3 - 3,5 kg bębny. I być może przez to wszystko stuka, bo brakuje po prostu w środku miejsca na prawidłowe rozmieszczenie wszystkich podzespołów. Ale może ktoś z Was ma jakieś zdanie co to może być? Nie chciałbym jej zwracać, ale jak tak będzie się powtarzało chyba nie mam innego wyjścia.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 39  
    1400 obr/min w zabudowie, blisko szafki, nad pralką blat i dziwisz się, że pralka hałasuje.
    Wyciągnij ją stamtąd i hałas zniknie.
    Zamknięte obudowy, działają jak pudła rezonansowe.
  • Poziom 2  
    Jednak nie zniknął, a tego też już próbowałem i dźwięk jest identyczny... Pralka ma wymagane luzy po bokach i na górze. Ja rozumiem hałas bębna, szum, dźwięk pompy, ale nie turkotanie i stuki...

• Poziom 39  
    ... to jest pralka z 1400 obr/min. Jakość wykonania Candy bywa różna.
    Hałasuje podczas prania czy tylko podczas wirowania?
    Zmniejsz prędkość wirowania do 1000 obr/min i sprawdź czy tak samo hałasuje.
    Czy na pustym bębnie i 1400 obr/min w czasie wirowania, też słychać hałas?
  • Poziom 2  
    Wirowanie słychać przy jakimkolwiek załadunku. Próbowałem przy małym ręczniku jednym i też mocno turkocze. Zarówno przy obrotach 1400, 1000, 800... Na pusto turkotania praktycznie nie słychać. Jest gdzieś w tle, ale nie przeszkadza. Był pan z serwisu. Na pierwszy rzut oka nie stwierdził wad, ale też powiedział, że dźwięku takiego zasadniczo nie powinno być. Czasem takie dźwięki to wina amortyzatora, ale tu są ok... Więc teraz nie wiem czy mam pecha i taki mi się trafił egz., czy co? Przewrażliwiony raczej nie jestem. Niedawno pozbyłem się pralki, która miala 14 lat i wirowała ciszej :)