Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie radio samochodowo - domowe na 144 i 430MHz?

21 Maj 2020 10:10 123 5
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cześć.

"Format" transceivera jak w temacie. Skłaniam się ku Yaesu. Z tego co widziałem w sieci, Icomy są zbyt drogie na moje potrzeby, a Kenwood ma chyba małą ofertę w polskich sklepach.
    Inne firmy też ewentualnie wezmę pod uwagę.
    Radio raczej nowe.

Proszę o sugestie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Rozważ sam, czy idziesz w cyfrowe DMR, to takie czasy, że można o tym myśleć.
    A używane z wiodących firm nie muszą być złym wyborem (zwykle tylko analogowe, dualne rzadko)
    DMR jest kuszący, ale niekonieczny. Mam teraz na "dwójkę" zabytkowe FT-212RH i mi wystarcza. Zwłaszcza, że wracam po 15-tu latach przerwy do starego hobby i zastanawiam się, czy w pełni wykorzystam możliwości nowego, "wypasionego" TRX'a.
    Radio, które mi się podoba to FT-8900E.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Grzegorz Markowski napisał:
    Radio, które mi się podoba to FT-8900E.

Ja mam FT-7900 kupione jako używane na odległość, bardzo udany zakup, mimo że nie było okazji sprawdzić - do firmy nie musisz mnie zachęcać ;)

Czterobandowe analizowałem, bo mógłbym kupić. Wszystkie na jakie trafiłem miały jedno gniazdo antenowe, dobre i tanie "zaantenowanie" tego jest niemożliwe. Plus ograniczenie do FM, może kogoś ograniczać lub nie.
    No właśnie tych dwóch "dodatkowych" pasm w 8900 to ja raczej nie wykorzystam.
    Po drugiej stronie są różne "wynalazki" w rodzaju TYT i Wouxun. Ale jakoś mnie nie przekonują.
    Dzięki za FT-7900.
  • Poziom 37  
    Grzegorz Markowski napisał:
    Dzięki za FT-7900.

To nie jest radio jedyne same w sobie, wpisuje się całą wielopokoleniową rodzinę duobanderów samochodowych. Ten jeszcze nie jest dobrze przygotowany do programowania kablem (wcale???), nie wiem jak to było w innych.