Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L 1.8 LPG - Problemy z odpalaniem na Pb, na LPG jest OK

21 Maj 2020 13:15 153 2
  • Poziom 10  
    Witam posiadam a3 1.8, 8l benzyna + lpg bez turbo. Mam następujący problem wymieniłem rurę powietrza 1J0129684L, gdyż była uszkodzona, auto strzelało po odpaleniu przy filtrze powietrza. Wymieniłem rurę, filtr powietrza, świece w zeszłym roku cewkę, kable. Przed wymiana tej rury mimo problemów ze strzelaniem po odpaleniu na benzynie auto jeździło normalnie. W trakcie wymiany rury zauważyłem brudną przepustnicę psiknąłem tam trochę preparatu wd-40 i od tamtej pory mam problem. Później dokupiłem zmywacz k2 do czyszczenia przepustnic itp rzeczy, przy wymianie rury pękła mi zawleczka od czujnika temperatury i wymieliłem go na nowy. Auto na zimnym silniku ciężko odpala na benzynie, odpala i gaśnie, awaryjnie odpala na gazie bez problemu. Podczas jazdy auto nie zachowuje się normalnie, auto nie ma mocy podczas zmiany biegów na wyższy, trzeba jechać na niższym biegu. Podczas zmiany biegu na wyższy trzeba mieć obroty ponad 3 tyś, gdyż jak wejdzie nam wyższy bieg i obroty spadną poniżej 2 tyś to auto nie ma mocy powoli sie rozpędza, żabkuje i dopiero po paru sekundach zaczyna przyspieszać gdy wejdzie na obroty powyżej 2 tyś. Proszę o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Zacząłbym od początku układu paliwowego, czyli sprawdził pompę paliwa. Czy słychać ją po przekręceniu kluczyka na zapłon? Fajnie byłoby wpiąć zegar w przewód najścia paliwa na listwę i zmierzyć ciśnienie podczas kręcenia. Masz możliwość podpiąć się pod komputer, sprawdzić błędy?
  • Poziom 7  
    Spróbuj odłączyć przepływomierz powietrza, jeżeli nie ma żadnej różnicy to wymiana.