Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LabVIEW Community - darmowe pakiety dla hobbystów

ghost666 21 Maj 2020 18:08 552 0
 • LabVIEW Community - darmowe pakiety dla hobbystów
  Programowanie wśród inżynierów właśnie sporo zyskało, szczególnie wśród amatorów. National Instruments (NI) udostępniło darmowe wersje swoich pakietów oprogramowania - LabVIEW Professional oraz LabView NXG. Oba pakiety dostępne są teraz w wersji community, tj. darmowej wersji do zastosowań niekomercyjnych

  Firma NI jest szeroko znana w wielu branżach, zwłaszcza w elektronice, automatyce przemysłowej, fizyce i chemii. Po raz pierwszy natomiast wypuszcza LabVIEW w bezpłatnej wersji, aby zapewnić obsługę różnych aplikacji testowych, pomiarowych i kontrolnych z integracją sprzętową i analizą danych dla hobbystów.

  LabVIEW oferuje unikalne, graficzne podejście do programowania, które pozwala analizować każdy aspekt aplikacji, w tym konfigurację sprzętu, dane pomiarowe i debugowanie. Oprogramowanie tego typu pomaga przyspieszyć rozwój i wydajność automatycznych systemów testowych i pomiarowych dla szerokiej klasy inżynierów. Wizualizacja programu upraszcza integrację sprzętu pomiarowego dowolnego dostawcy i umożliwia złożoną reprezentację logiczną algorytmów na schematach i ułatwia projektowanie niestandardowych interfejsów użytkownika.

  Edycje community pakietu LabVIEW oferują te same funkcje, co wersja profesjonalna tego popularnego oprogramowania do inżynierii systemowej. Obejmują one zaktualizowaną wersję zestawu narzędzi LINX, aby pomóc inżynierom hobbystom w tworzeniu złożonych interfejsów. Wartościową funkcją tej edycji LabVIEW jest także możliwość portowania kodu na platformy takie jak Arduino, Raspberry Pi czy BeagleBoard. Oznacza to także, że można pisać i dystrybuować kod LabVIEW na Raspberry Pi do zastosowań komercyjnych.

  „To jest pakiet dedykowany dla hobbystów, twórców etc którzy chcą współpracować z LabVIEW podczas realizacji własnych małych projektów, o ile nie zajmują się komercyjnymi przypadkami użycia” powiedział Daniel Parrot, kierownik ds. Marketingu produktu w National Instruments. „LabVIEW Student Edition i licencja akademicka dla szkół średnich zostały zastąpione wersjami Community LabVIEW i LabVIEW NXG. Instytucje przyznające stopnie naukowe i studia online nadal korzystają z Academic Site License w celu uzyskania licencji na oprogramowanie NI”.

  Takie podejście National Instruments ma na celu zwiększenie społeczności użytkowników i zaangażowanie młodszych uczniów w środowisko LabVIEW, w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

  Moduł Web LabVIEW NXG pomaga użytkownikom w tworzeniu aplikacji internetowych w niewielkim stopniu lub bez umiejętności programowania. Możesz tworzyć aplikacje w LabVIEW, całkowicie działające w przeglądarce internetowej, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/maurizio-di-paolo-emilio/articles/available-labview-free-editions

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9757 postów o ocenie 7935, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • IGE-XAOIGE-XAO