Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy bezwentylatorowy komputer brzegowy od Foxconna z układami AI od Hailo

ghost666 21 Maj 2020 18:34 384 0
 • Nowy bezwentylatorowy komputer brzegowy od Foxconna z układami AI od Hailo
  Foxconn, Socionext i Hailo zaprezentowały właśnie nowy, bezwentylatorowy serwer brzegowy dla aplikacji AI. Maszyna BOXiedge oparta jest na SoC Socionext SynQuacer SC2A11 z 24 rdzeniami ARM Cortex-A53. System zawiera również NPU (akcelerator sieci neuronowych), osiągający 26 TOPS, umożliwiającą analizę do 20 strumieni z kamer w czasie rzeczywistym.

  W styczniu Foxconn, Socionext i Network Optix ogłosiły nowe rozwiązanie do analizy wideo BOXiedge AI, które łączyło w sobie komputer brzegowy Foxconna wyposażony w nienazwaną wtedy kartę akceleracji AI i SoC firmy Socionext SC2A11. BOXiedge zawiera również oprogramowanie do przetwarzania i analizy wideo Nx Witness v4.0 zgodne z Network Optix Ubuntu. Teraz Foxconn i Socionext wprowadzili nowy model BOXiedge, który pomija stos Nx Witness v4.0 i zastępuje kartę AI procesorem Hailo-8, osiągającym do 26 TOPS.

  Nowy bezwentylatorowy komputer brzegowy od Foxconna z układami AI od Hailo
  Nowy „lokalny serwer VMS” jak określa producent BOXiedge v2 na stronie VentureBeat, jest przeznaczony do tzw. Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), inteligentnych miast i inteligentnych aplikacji medycznych, wymagających sztucznej inteligencji w systemach o niewielkim rozmiarze i poborze prądu, które oferują bardzo małe opóźnienia. Przykłady systemów obejmują wykrywanie nowotworów, monitorowanie ruchu, nawigację robotów i kontrolę jakości produktów. System może przeprowadzać klasyfikację obrazu, wykrywanie, szacowanie ułożenia i inne zadania w czasie rzeczywistym na materiałach z maksymalnie do 20 kamer, pobierając w tym czasie nie więcej niż 35 W mocy.

  Strona produktu BOXiedge nie została jeszcze uruchomiona, co może być celowe (nie znane są jeszcze szczegóły dotyczą sprzedaży komputerów). Sądząc jednak z zdjęć, wydaje się, że system ten wyposażony będzie w dwa porty gigabitowego Ethernetu, dwa porty USB 3.0 i port konsoli.

  Nowy bezwentylatorowy komputer brzegowy od Foxconna z układami AI od Hailo
  Hailo-8

  Układ Hailo-8 to akcelerator AI o rozmiarach 15 mm x 15 mm, oferujący 3 TOPS na wat. Może osiągnąć do 26 TOPS przy nieco wyższym zużyciu energii. Jego testy porównawcze pokazują, że znacznie przewyższa układy takie jak AGV Xavier od Nvidii i Edge TPU od Google pod względem wydajności energetycznej z uruchomionymi aplikacjami do segmentacji semantycznej AI i wykrywania obiektów, w tym z ResNet-50.

  Hailo-8 wykorzystuje "zastrzeżoną, opartą na strukturze krzemowej" architekturę przepływu danych, która różni się od architektury Van Neumanna, stosowanej w większości akceleratorów sieci neuronowych. Architektura ta zapewnia dostęp do pamięci przy niskim zużyciu energii poprzez wdrożenie rozproszonej struktury pamięci w połączeniu z specjalnie zaprojektowanymi elementami potoku. Spółka Hailo mówi, że zastosowany interkonekt został zoptymalizowany pod kątem przepływu danych i dostosowuje się do struktury sieci neuronowej, aby umożliwić lepsze wykorzystanie zasobów.

  Układ Hailo-8 jest ściśle zintegrowany z zestawem do rozwoju aplikacji (SDK), który oferuje skalowalny zestaw narzędzi, w tym tłumaczenie modelu ze standardowych platform branżowych, takich jak ONNX i TensorFlow na natywny dla Hailo. Według VentureBeat, Foxconn jest jednym z pierwszych publicznie zaprezentowanych klientów Hailo po NECu i ABB Technology.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/fanless-edge-server-has-24-core-arm-soc-and-3-tops-per-watt-npu/

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9757 postów o ocenie 7935, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.