Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Philips 40PFL3107H - nie uruchamia się

21 Maj 2020 19:21 234 6
  • Poziom 4  
    Witam.

Posiadam telewizor Philips j.w. od paru lat. Ostatnio przy próbie uruchomienia telewizora pilotem telewizor nie załączył się. Na sygnał z pilota reaguje jedynie dioda w telewizorze, która mruga przy naciskaniu przycisku power na pilocie. Próba włączenia przyciskiem na obudowie również nie powiodła się. Sprawdziłem zasilacz w telewizorze, wszystkie półprzewodniki zostały zmierzone (są ok), brak wybrzuszonych kondensatorów, a wszystkie napięcia (24V, 12V, 5,2V) pojawiają się na płytce po naciśnięciu przycisku Power. Sprawdziłem napięcia oscyloskopem, nie mają żadnych oscylacji ani skoków napięcia - są stabilne.

Czy ktoś spotkał się z podobną usterką w telewizorze i mógłby coś poradzić?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Witaj!
    Wszystko wskazuje na uszkodzenie diod.
    Po delikatnym zdjęciu matrycy. odłączeniu zasilania diod.Sprawdź diody na listwach.
    Ustalisz,która listwa jest uszkodzona.Proponował bym wymianę na nową.
    Przy pewnej praktyce można wymieniać diody uszkodzone,lecz podgrzane diody mogą dać znak o sobie i w krótkim czasie powtórzyć usterkę.

Pozdrawiam Miro Nasz.
  • Poziom 4  
    A czy telewizor wtedy by się załączał? Mam na myśli- byłoby słychać dźwięk, ale nie byłoby obrazu. Czy może ten telewizor ma układ który nie załącza telewizora jeśli diody nie działają? Miałem jeden telewizor z uszkodzonymi diodami podświetlającymi i telewizor się włączał ale nie było obrazu.

Dodano po 6 [godziny] 51 [minuty]:

Telewizor Philips 40PFL3107H - nie uruchamia się

Jak widać diody rzeczywiście się popaliły, przynajmniej jedna w każdym pasku. Pozostało przeszukać internet w poszukiwaniu zamienników.
  • Poziom 23  
    Witaj!
    Odczytaj symbole na paskach diod i zamów nowe. Po wstawieniu telewizor będzie grał. Przy uszkodzonym podświetleniu będzie głos.

Pozdrawiam Miro.Nasz.
  • Poziom 43  
    A nie lepiej jak już to wymienić wszystkie listwy? Po wymianie uszkodzonych diod następne mogą się uszkadzać. Są dostępne
    Telewizor Philips 40PFL3107H - nie uruchamia się Telewizor Philips 40PFL3107H - nie uruchamia się
  • Poziom 4  
    Tak właśnie planuje zrobić- kupić nowe listwy i wymienić stare.

Jednak po naprawie oświetlenia dalej pozostaje problem, a mianowicie nie ma dźwięku a telewizor nie włącza się, także podświetlenie nie jest jedynym problemem.
  • Poziom 4  
    Telewizor Philips 40PFL3107H - nie uruchamia się Listwy wymienione, do jutra postaram się go skręcić i dać znać czy i jak działa.