Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 107 - montaż elektryczny haka, przepisy

21 Maj 2020 19:26 78 2
  • Poziom 22  
    Cześć,

Chciałbym zasięgnąć porady osoby zorientowanej. Zainstalowałem hak w w/w samochodzie. Do zasilania oświetlenia przyczepy jest specjalny moduł.
    Peugeot 107 - montaż elektryczny haka, przepisy
    W samochodzie mam pozycyjne lewe i prawe na jednym obwodzie. W module jest rozróżnienie na lewe i prawe, więc je zwarłem na wejściu, co ciekawe na wyjściu nie ma napięcia na prawym świetle pozycyjnym. Czy to normalnie, czy może mój moduł jest uszkodzony?

Chciałbym jeszcze zapytać czy jeśli w dowodzie rejestracyjnym parametr F1 i F2 są takie same (1245kg), parametr G(965kg) tzn. że nie można zarejestrować haka? Założeniem jest ciągnięcie przyczepki rowerowej, na haku jest homologacja 60kg.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    W samochodzie mam pozycyjne lewe i prawe na jednym obwodzie

W żadnym samochodzie nie ma jednego obwodu świateł, zarówno pozycyjnych jaki i przednich, taki jest wymóg przepisów
  • Poziom 8  
    A dobrze podpiąłeś się do modułu ze świateł tylnich? Apropo przepisów to hak musisz zarejestrować. Tam (na haku) powinna być specjalna ,,mini tabliczka" z danymi haka.
    Na haku możesz mieć przyczepę itp jeżeli nie są przekroczone informacje napisane na ,,mini tabliczce" z danymi haka