Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić transformator toroidalny wysokiej częstotliwości

21 Maj 2020 19:37 177 2
  • Poziom 1  
    Witam, nie wiem do jakiego działu dodać ten post. Ogólnie potrzebuję sobie zrobić transformator na toroidzie wysokiej częstotliwości max 200khz, ale nigdzie nie mogę znaleźć wzoru gdzie mogę to obliczyć. Chcę zrobić głośnik przenośny, posiadam akumulator około 470Wh na napięciu 14.4V oczywiście podbić mogę przetwornicą wysokiej mocy do np 20V żeby było stabilne w miarę, napięcie za transformatorem potrzebuję symetryczne +-35/40V. Oglądałem filmiki jak się nawija taki transformator ale na 50hz tylko właśnie nie znam wzoru na wyższe częstotliwości. Jakby ktoś był taki uprzejmy i podał mi jeszcze falowniki jakieś modele czy coś, ewentualnie schemat, bym był wdzięczny. Jakby ktoś potrzebował informacji to końcówki mocy mam mosfet 200W oraz 2x45W STK. Cudnie by było jeszcze dodać do trafa napięcie około 12V na inne rzeczy typu przedwzmacniacz oraz bluetooth.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Cześć. Takie transformatory, z 12V na +/- 30 i więcej V stosuje się we wzmacniaczach car audio. Może nie śmigają na 200khz ale też dość wysoko. Załączam opis kitu AVT 2732 jest to projekt przetwornicy takiej jak w samochodowych wzmacniaczach dużej mocy, włącznie z opisem jak nawinąć taki transformator. Tyle mogę pomóc w temacie, miłej lektury.
  • Poziom 17  
    Dokładnie, też proponuję ten układ. Działa bez zbędnego kombinowania.