Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 1.4 8v 2010r. Strzela w wydech i jest mułowaty

21 Maj 2020 19:58 129 8
  • Poziom 8  
    Jak w temacie. W samochodzie po puszczeniu nogi z gazu słychać fuknięcie/strzał w wydechu. W czasie rozpędzania jest mułowate. Do 100km/h rozpędza się w czasie 22-24s.
    Żeby uprzedzić pytania napiszę co było zrobione:
    1.wymieniłem uszczelkę pod głowicą ( głowica sprawdzona kompleksowo w profesjonalnym warsztacie)
    2.wymienione pierścienie na tłokach
    3. Nowy rozrząd -zamontowany poprawnie
    4. Dwukrotana regulacja zaworów.
    5. Nowe świece.
    Po robocie auto odpaliło od razu. Niestety , strzały po puszczeniu gazu pozostały.
    Sprawdziłem też cały wydech w warsztacie specjalistycznym -bez uwag.
    Samochód trafił na warsztat z serwisowym komputerem. Tam przeprowadzono resetowanie map wtrysku -bo niby były rozjechane. Po tym zabiegu ( czyszczenia czy jak tam zwał całą procedurę) dostałem informację, że strzela nadal. Żadne błędy nie wychodzą. Wszystko niby ok.
    Dodam , że katalizator był drożny i miał kolor brązowy. Świece są wypalone ale nie bardzo jasny -lekko brązowe
    Jutro mam zabrać auto z warsztatu ( w sumie bez pomysłu na naprawę)
    Gdzie szukać problemu?
    Wydaje mi się , że ma zbyt bogatą mieszankę lub może coś z wtryskiwaczem?
    Każda sugestia mile widziana- może już ktoś to przeżył.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Dziś dostałem informację od diagnosty, że po dokładnych testach wszystko jest sprawne (sondy lambda, zawór par paliwa itd). Kolejna informacja to to , że zdarza się wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze ( częściej na 3) . Co robić dalej ?
  • Poziom 42  
    Najlepiej, było by pozamieniać miejscami cewki zapłonowe i sprawdzić na którym cylindrze, będą wypadać zapłony po zamianie.
  • Poziom 8  
    Podmieniłem dzisiaj 2.cewki z innych aut. Bez zmiany.
    W/g człowieka , który testował auto komputerem to twierdzi , że wszystko jest w porządku. Korekty jak trzeba, sondy pracują itd. Rozrząd na znakach/ blokadach idealnie.
  • Poziom 42  
    binio1111 napisał:
    Podmieniłem dzisiaj 2.cewki z innych aut. Bez zmiany.
    Czyli co ? Wypadanie zapłonów jest na tych samych cylindrach ?