Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża sanyo dc x300 po włączeniu kręci się talerz zawsze

21 Maj 2020 20:17 306 23
  • Poziom 4  
    Jak wcisnę on/off to zawsze się kręci talerz gramofonu I świeci częstotliwość radia nawet gdy ustawię na tape czyli magnetofon.
    Czy ten talerz można wyciągnąć by go oczyścić?
    Jak się nazywa wtyk końcówka do anteny fm bo chcę samą antenę z drutu od głośników zrobić ewentualnie obwiązać tym drutem teleskopową z szuflady, ewentualnie jak się nazywa wtyk adapter z anteny tv do anteny fm? Chcę mieć to budżetowo.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodatkowo przycisk reject od gramofonu jakby martwy po wciśnięciu klapa nie idzie w górę. Czy 30 lat temu był to budżetowy zestaw czy średni?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Cześć. Tragedii nie ma, ale budżetowy(sam plastik fantastik i dykta z tyłu), zdjęcie jest liche nic nie widać. Reject nie podnosi klapy, tylko ramię z igłą i odkłada na podstawkę(koniec odtwarzania) by zadziałał to musisz odtwarzać płytę winylową. Jeśli ramie z igłą/wkładką leży na widełkach to talerz nie powinien się kręcić, coś jest tam nie halo. Podniesienie ramienia z podstawki i przesunięcie w kierunku płyty powinno uruchamiać talerz. A i sprawdź czy igła jest sprawna i czy w ogóle jest. Talerz można zdjąć pod gumą na talerzu powinien być otwór do zakładania paska napędowego(belt drive) no chyba że się mylę i to direct drive;)
  • Poziom 4  
    Sam reject odkłada to ramię czy muszę mu pomóc? Gramofon gra.
  • Poziom 26  
    Reject powinien sam odłożyć, samo też powinno się ramię odłożyć gdy płyta się skończy. Czyli gdy igła znajdzie się już na tej serpentynie w środku płyty. A cała siła napędowa tej mechanizacji bierze się z obrotów talerza, jeśli pasek jest dojechany i się ślizga to mogą być kłopoty z mechanizacją Reject.
  • Poziom 4  
    Nie uzywalem reject tylko odkladalem recznie na początku przed 1 uzyciem/ wieżę nabyłem/ sam talerz sie nie kręcił. A teraz wyłączać on/off czy podnośnikiem czy ręcznie? Nie mam instrukcjI jedynie serwisową. Czy w klapie są jakieś czujniki? Jest jakiś film video w sieci z podobną sprzętem?
  • Poziom 26  
    Podnośnik zazwyczaj służy do delikatnego opuszczania igły na płytę, oraz do dokładnego ustawiania igły w przerwach między utworami. Jest jeszcze rozbiegówka na płycie taka serpentyna na krawędzi płyty.
    Obsługa gramofonu wygląda tak:
    1.Gramofon się nie kręci ramie na podstawce.
    2.Kładziesz winyla
    3.Dźwignia windy(podnośnik) ustawiona na (igła nad płytą)(podniesiona)
    4.Przesuwasz ramię w kierunku płyty (talerz zaczyna się kręcić) ustawiasz igłę nad rozbiegówkę lub przerwę między utworami lub gdzie ci się podoba.
    5.Opuszczasz dźwignię windy( igła bardzo powoli opada aż dotyka płyty(bez trzasku) i zaczyna grać)
    6.Wciskasz reject(koniec odtwarzania) ramię automatycznie podnosi się i zasuwa na podstawkę talerz przestaje się kręcić.
    7. Zmiana utworu, dźwignia windy w górę, unosi się igła nad płytę i wisi, przesuwasz ramię gdzie chcesz nad płytę(talerz się kręci) i dźwignia windy w dół, igła powoli opada na płytę i zaczyna grać.
    Jeśli winda/dźwignia/podnośnik nie opuszcza igły wolno to wysech w niej smar spowalniający.

Dodano po 6 [minuty]:

W klapie nie ma żadnego czujnika.

Dodano po 6 [minuty]:

Jaki jest problem? Nie przestaje się kręcić talerz gdy odłożysz ramię na podstawkę?
  • Poziom 4  

Dodano po 26 [minuty]:

Zauważyłem że jak podnośnik windy jest ułożony w pozycji uniesionej jak na fotce I ramię odłożone I zabezpieczone półokręgiem to płyta się nie kręci. Ale jak podnośnik dam na dół co Odpowiada dotykaniu igły do płyty/ ale ramię odłożone I zabezpieczone półokręgiem/ to płyta się kręci nawet gdy tylko radio lub wzmacniacz gra lub nawet gdy jest na tape. A reject wciskam I jest prawie bez oporu ale wraca w każdym przypadku przycisk reject oczywiście ramię na przycisk nie reaguje nic
    Jak mam wyłączać grającą płytę? Przyciskiem power-off czy podniesieniem windy I dopiero power off? Bo jak mam windę podniesioną i odkladam ramię to nie mogę ramienia położyć I zabezpieczyć półokręgiem więc muszę windę obniżyć I wtedy ramię jest odłożone I zabezpieczone ale wtedy mi się po ponownym włączeniu wieży płyta zawsze kręci nawet przy radiu a więc muszę na koniec podnieść windę I jest w miarę ok. Odkładałem ręcznie zawsze ramię czy mogłem uszkodzić tym reject? Wciskam reject to sam przycisk reject wraca ale opór przycisku reject mały. A ramię na reject nie reaguje nic.
  • Poziom 26  
    Czyli winda/dźwignia uruchamia talerz? Czy podniesienie igły w trakcie odtwarzania powoduje zatrzymanie płyty? Może być to tak rozwiązane.Tak to działało od początku? A gdy reject wciśniesz to ramie wraca i wyłącza talerz?
  • Poziom 4  
    A talerz to po prostu podwadzić nozem lub linijką I wyjąć? Czy igłę można czyszcić IPA?
  • Poziom 26  
    Gumowa mata zeszła? Są otwory pod gumą, może zawleczka jest na tym kołku co płytę zakładasz? Widać pasek? Igłę lepiej zostaw, bo popsujesz.
  • Poziom 4  
    Talerz chcę tak dla żartów wyjąć by go umyć.
    Reject się zachowuje jak przycisk atrapa w zabawce dla dziecka za 5 zł. Jego wciśnięcie nic nie daje nie czuć żadnego działania.
    Talerz zaczyna się kręcić gdy ramię przesuwam nad płytę. Ale jak podnoszę windę jak płyta gra to dalej się kręci.

Dodano po 3 [minuty]:

No I zawsze świeci mi wyświetlacz radia nawet przy tape. W sieci brak instrukcjI. Tu jest tylko na elektrodzie jako rar a piszę ze smartfona nie z PC.
  • Poziom 26  
    PrzemkoZlasu coś świrujesz, ale jedno na pewno mogę stwierdzić - reject jest popsuty-
  • Poziom 4  
    W sumie nie potrzebuję reject. Jak on działa czy prosto go naprawić? Tylko jak grający gramofon teraz mam wyłączać? Od razu power off czy najpierw windę w górę I potem power off?
  • Poziom 26  
    PrzemkoZlasu napisał:
    zawsze świeci mi wyświetlacz radia nawet przy tape.
    To chyba normalne w tym wynalazku.

Dodano po 2 [minuty]:

Lepiej zatrzymać i power off, a tego półokręgu nie trzeba zmykać za każdym razem.

Dodano po 2 [minuty]:

od reject to spadło jakieś cięgno, coś jak linka w rowerze, nie odkręcisz dykty z tyłu nie ocenisz, tylko kabel z gniazdka wyjmij, bo kopnie!
  • Poziom 4  
    Czyli reject sprawny to powinien zawsze być czuć opór przy wciskaniu nawet jak wieża wyłączona?
    To ja się pytam jak to wyłączać bo jak gra muzyka I daje windę w górę to kręci się dalej. Czyli power off wciskać jak igły trze I mu za gra czy dopiero po podniesieniu windy?
  • Poziom 26  
    PrzemkoZlasu napisał:
    To ja się pytam jak to wyłączać bo jak gra muzyka I daje windę w górę to kręci się dalej
    Podnieść windą igłę z płyty odsunąć ręcznie ramię na podstawkę i musi przestać się kręcić. Zepsuty przycisk reject naprawić, bo mógłbyś te czynności nim pominąć.
  • Poziom 4  
    No właśnie jak ręcznie odkładam nie przestaje się kręcić. Ale jak zakładam ręcznie przy starcie to kręcić zaczyna/ jeśli nie kręciło wcześniej a kiedy się samo kręciło opisałem wyżej/
    Ale to nie przeszkadza bo przecież jak chcę wyłączyć grającą płytę to podnoszę windę potem power off I odkładam czy tak?
    Reasumując: igłę opuszczamy I podnosimy przy kręcącej się płycie a nie przy nieruchomej czy tak? Bo to mniej niszczy igłę I płytę niż power on czyli start I power off czyli zatrzymanie gdy igła na talerzu leży. Czy tak?
    Super wolno nie opada czy każdy smar do zębatki się nadaje np łt43 czy gęściejszy?
  • Poziom 26  
    Spowalniający smar do wind gramofonowych/kieszeni magnetofonowych/mechanizmów można kupić na alle... Nie znam konsystencji łt43 ale raczej się nie nadaje. Igłę opuszczamy na kręcącą się płytę, i powinna być w podniesiona jeśli nie słuchasz. Zajrzyj do tego wynalazka bo tam jest jakaś prosta usterka tego rejectu i jak to ogarniesz to będzie hulać tip top.
  • Poziom 4  
    A czy rozkrecając obudowę mogę zepsuć gramofon?
  • Poziom 26  
    Masz całą serwisówkę? Daj foto mechanizmu gramofonu jeśli takie jest?
  • Poziom 26  
    Pobrałeś to z linku?Powinno wystarczyć do naprawy.
  • Poziom 4  
    Serwisówkę mam. Nie mam użytkownika.