Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router z telefonu a router z modemem

leotdipl 21 Maj 2020 21:54 24 1
    leotdipl
    Poziom 20  
    witam,

proszę o Doradztwo i podpowiedź - w tym wątku (nie chcę zakładać).

Muszę przejść na internet LTE (nie mam wyjścia).

Jaki min. parametrami i niedrogi (max.500,- zł) mogę kupić router z modemem LTE (?)
    - dodam, że posiadam router Netgear z modemem ADSL2+ typ D3600 (dwupasmowy -> emulacja 5GHz),
    który mogę wykorzystać jako jako AP (?) W związku z tym na celowniku mam TP-Link MR200, a nie MR400
    który niewiele więcej technicznie mi da, a jest jednak droższy.

Czy to dobry wybór? Wiem, aby unikać v.3 (wersji 3) gdyż ma stałe zewn. anteny. Ale tak / czy inaczej jest problem (!):
    - router MR200 i MR400 posiadają anteny zewnętrzne (stałe lub odkręcane) od modemu, a WiFi niestety, ale tylko "wewnętrzne" (!)

Stąd mój pomysł, aby wykorzystać Netgear D3600.

Potrzebuję 5GHz, gdyż korzystam dużo ze streamingu Video (HBO GO, Netflix czy Player).

ps.
    LAN 1G - mogę sobie odpuścić - NIE korzystam z kabla (np. oba TP-Link mają tylko max. 100M)

dziękuję za pomysły.

Moderowany przez Mirek Z.:

Nie dopisuj się do innych tematów - załóż własny. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.14. Kosz.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    A kto dziś kupuje szmelc od TP-linka. Obydwa warte ze 100 zł choć dla mnie bez żadnej wartości , więc sobie daruj te wynalazki.Lokalizacja, operator i testy na poczatek.