Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xeon E5450 - Wysokie temperatury rdzenia w spoczynku.

21 Maj 2020 22:24 153 8
  • Poziom 19  
    Mam pytanie na rdzeniach Xeon E5450 (zrobiony mod na socket 775) mam małe zużycie procesora, a pomimo tego temperatury na rdzeniach osiągają ok 60C. Czy jest jakaś możliwość aby obniżyć taktowanie rdzeni gdy nie jest to potrzebne , np. przeglądanie internetu, czy oglądanie filmów (poniżej zdjęcia z biosu i opcje procesora) ?
    Co do wentylatora to proszę nie patrzeć bo obroty są ustawiane manualnie.

Xeon E5450 - Wysokie temperatury rdzenia w spoczynku. Xeon E5450 - Wysokie temperatury rdzenia w spoczynku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 43  
    John5MM napisał:
    Co do wentylatora to proszę nie patrzeć bo obroty są ustawiane manualnie.

Dlaczego?
    Kiedy ostatnia konserwacja chłodzenia była? Chłodzenie jakie, poprawnie osadzone?
  • Poziom 19  
    Rok temu czyszczone, i jest poprawnie osadzone , natomiast prosiłem aby nie patrzeć ponieważ jest to duży cooler z wiatrakiem i obroty regulowane są potencjometrem, nazwy nie pamiętam. Chodzi mi oto czy można ustawic procesor tak aby przy małym obciążeniu nie szalał na 3000MHz ?
  • Poziom 19  
    Ok, dałem Intel SpeedSteep Technology na Enabled. i częstotliwość rdzeni spadła 2000MHz, lecz temperatury rdzeni są dalej na około 60C, będę próbował z nową pastą i sprawdzę mocowanie coolera , czy po prostu ten typ tak ma ?
  • Poziom 43  
    Dać nową pastę, i nie bać się 60 stopni. ;-)
  • Poziom 42  
    John5MM napisał:
    temperatury na rdzeniach osiągają ok 60C

Radiator parzy po dotknięciu palcem czy jest chłodnawy?
    Warto jeszcze zapoznać się z tematem zawyżania temperatur przez programy diagnostyczne dla Xeona było już na Forum.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2946992.html
  • Poziom 19  
    Przepraszam że trochę nie pisałem , ale problematyczny komputer mam u mamy. Cooler jaki mam jest poniżej , wyczyściłem go i wymieniłem pastę, (poprzednia była juz konsystencji plasteliny), jednak cooler dociskał dobrze, sprawdziłem temperatury powtórnie w CPUID HWMonitor i wyniki takie same tj, przy 2000MHz osiąga temperatury około 60. Sprawdziłem w Real Temp i ustawiłem Set Tj Max na 85 (bo tak pisał producent) i o to wyniki poniżej co powiecie ?
    Xeon E5450 - Wysokie temperatury rdzenia w spoczynku. Xeon E5450 - Wysokie temperatury rdzenia w spoczynku.