Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania

21 Maj 2020 22:24 417 12
 • Poziom 3  
  Witam,

  Zmagam się z brakiem światłowodu na wsi, radiowy internet zaczyna zawodzić podczas pracy na VPNie, potrzebuję alternatywy.

  Zacząłem trochę czytać i trafiłem na poradnik z Waszego forum odnośnie sprawdzenia sygnału. Wstępnie wyszło, że najbliżej są maszty Orange i T-Mobile w Trzebiesławicach 44, gmina Łoniów, powiat Sandomierz, województwo Świętokrzyskie.

  Ja sam mieszkam w małej wsi Trzykosy, gmina Koprzywnica, powiat Sandomierz, województwo Świętokrzyskie.

  Dopiero po testach uświadomiłem sobie, że tematem nic się nie interesowałem i to był błąd bo mam telefon w plusie i męczę się z sygnałem aby odbierać/wykonywać połączenia a w Orange i T-Mobile sygnał jest praktycznie wszędzie. Trzeba będzie operatora zmienić.

  Chciałbym uzyskać sygnał aby mieć internet wystarczający do pracy na VPNie a także z możliwością pogrania online w Wow'a, da się coś wyciągnać z tego? ~50Mbps i czasy ~30ms? marzenia czy realne możliwości?

  Internet abonament czy karta i doładowania to bez różnicy, tak samo sprzęt (modem LTE, router, antena) zdaje się na Was bo potrzebuje fachowej pomocy :)

  Test wykonany na telefonie P30 Pro.
  Wykonane z okna na strychu, z tego miejsca do komputera będzie około 25m.
  Modem LTE USB do Routera i skrętką do Routera przy komputerze, zda to egzamin?

  Test z godziny 19:30-20:00 w sieci T-Mobile i Orange.

  Poniżej screeny z NetMonstera i Network Cell Info Lite a także speedtest z T-Mobile na poziomie 60+Mbps (jest szansa na coś takiego non stop :D?)

  Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania
  Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania


  Drugi test 21-21:30

  Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania
  Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania

  W orange speedtest 30-40Mbps, da się zauważyć że niższy niż z T-Mobile, czemu jeżeli ten sam maszt? Nie wiem czemu nie mam screena z pomiaru. W pokoju przy komputerze też LTE łapie co jest dla mnie zaskoczeniem bo w plusie to czasem sieci nie mam :P

  Porównując techniczne parametry Orange i T-Mobile co polecacie? pod względem pakietów internetu, prędkości rzeczywistej, stabilności łącza, opłaty miesięcznej?

  Uprzejmie proszę o analizę, rady jaka konfiguracja i który operator da optymalny wynik.

  Pozdrawiam,
  Rafał


  Edited:
  Kupię dziś starter z PLAYa i też wrzucę wyniki testów, jakoś nie pomyślałem o tej sieci.

  Edited:
  W Play nigdzie nie złapałem LTE. Łączy się z masztem T-Mobile w Trzebiesławicach ale tylko H+, próbowałem w różnych miejscach i bez skutku.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 22  
  Rozumiem, że PLAY testowałeś na wyłączonym Roamingu Krajowym?

  Zarówno w Orange jak i T-Mobile połączenie z masztem NetWorks w Trzebiesławicach a ten po Refarmingu. Połączenie z 1800 jako pasmo podstawowe sygnał słaby i do niego 800 jeszcze słabszy. Do T-Mobile wystarczy B535 i antena szerokopasmowa.
 • Poziom 3  
  Nie wyłączałem nic, to pewnie włączony był roaming. Wyłączę i sprawdzę jeszcze raz.
  To z Orange nic się nie wymyśli tylko zostaje T-Mobile? Ten B535 to który oferuje operator czy inny?
  Jaka antena szerokopasmowa?
  W innym temacie widziałem takie propozycje. W moim przypadku to wzmocni sygnał?
  https://www.dipol.com.pl/antena_trans-data_lte_kpz_6-8_mimo_A741022.htm
  Lub ta:

  https://www.dipol.com.pl/antena_trans-data_lt..._mimo_10_m_przewodu_z_wtykiem_sma_A741024.htm
  Czym się różnią?
 • Poziom 22  
  Ale ja nie skreślam Orange, wręcz przeciwnie najpierw wstaw na potwierdzenie swoich słów rzekomo słabsze speedtesty wieczorne z zewnątrz tego operatora oraz testy PLAY z wyłączonym Roamingiem i wtedy zdecydujemy który operator będzie optymalny.

  Antenę dobiera się dopiero PO wyborze routera i operatora i testach na nim pasm.
 • Specjalista Sieci, Internet
  BTS Networks Trzebosławice wcale nie jest po refarmingu, do golca 800/900MHz dodano LTE1800 anteny z demontazu w strefie warszawskiej , to zapewniło ratunek na tym terenie bo LTE800 było zatkane na maksa, póki co praktycznie nikt nie korzysta z niego więc prędkości OK, oczywiście korzysta z tego pasma też Orange. Test na NCI nie pokazuje parametrów sygnału na LTE800, nalezy pokazać screeny dla obydwu operatorów z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=en_US , test na zewnątrz i wcale nie jest przesadzone ze antena szerokopasmowa.
 • Poziom 3  
  Czy to o te screeny chodzi bo wydawało mi się że z NetMonstera dodawałem wczoraj?

  test wykonany na zewnątrz, z okna na strychu gdzie ten sygnał jest najsilniejszy. Czy mam robić na środku podwórka? :P

  Dorzucam b podobne wyniki speedtestów Orange i T-Mobile z 15:45. Zrobię ponownie wszystko jeszcze raz wieczorem jak będzie potrzebne.

  Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania
 • Specjalista Sieci, Internet
  Zgodnie z tym co napisałem powyzej, to żaden refarming a jedynie dołozenie na stacji LTE1800, sygnał na obydwu pasmach dostateczny, masz jakiś sprzęt do LTE od Plusa?
 • Poziom 3  
  Nie mam żadnych sprzętów do internetu mobilnego w żadnej sieci. Kiedyś dali mi IDU-ODU to mnie tu skarciliście, że wziąłem gówno i oddałem od ręki :P

  W plusie mam tylko swój abonament i męczę się z sygnałem, chcesz pomiar z plusa także?

  Mnie te testy co Wam dałem nic nie mówią więc zapytam coś się z tego u mnie wyciągnie :) ?
 • Poziom 3  
  Cześć, tak jak wspominałem wyżej, nie mam żadnego sprzętu do LTE.

  Przydałoby się coś do testów?

  Raczej nie będę mieć nic do zorganizowania, zostaje zakup modemu + router.

  Jakieś pomysły w co zainwestować?
 • Poziom 3  
  Korzystam dziś z Lte z T Mobile. Spotkania na Skype płynnie, bez zacięć. W zupełności wystarcza.
  Lepiej kupić sprzęt na własność i karty na doladownaie cxy oferta z t mobile jest ok?
  Tam jest b535 router, jaką antenę do tego?
 • Poziom 22  
  Do T_Mobile wystarczy B535. Po zakupie wymuś na nim dostępne pasma na zewnątrz i dołącz osobno wieczorne speedtesty do każdego z nich.
 • Poziom 3  
  Przyszedł mi router B535.

  Chciałem zrobić testy i pobrałem LTEwatch i w ustawieniach podaje IP routera i hasło. Po paru sek wyłącza się apka. Dane są poprawne bo wklepuje w przeglądarkę i łączy od ręki.
  Mam wymaganą wersje .net na komputerze.

  Probowałem na LTEWatch_H ale nie łączy z routerem, wpisuje 192.168.8.1 i hasło które ustawiłem i na 100% jest poprawne.
  ''connection could not be made''

  Czy ktoś się z podobnym tematem spotkał?

  połaczyłem się hmanagerem z routerem. router jest na balkonie.
  porobie wieczorem testy na pasmach oddzielnie i screen z apki wrzuce.
 • Poziom 3  
  [img-0] Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania


  testy z orange i t-mobile.

  jakie pasma polecanie uzyc? ktory operator?

  jaka antena do tego?

  jak pojechalem autem blizej nadajnika to 60-70mbps, czy wzmaciajac sygnal tez tyle wyciagne?