Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania

21 Maj 2020 22:24 417 12
  • Poziom 3  
    Witam,

Zmagam się z brakiem światłowodu na wsi, radiowy internet zaczyna zawodzić podczas pracy na VPNie, potrzebuję alternatywy.

Zacząłem trochę czytać i trafiłem na poradnik z Waszego forum odnośnie sprawdzenia sygnału. Wstępnie wyszło, że najbliżej są maszty Orange i T-Mobile w Trzebiesławicach 44, gmina Łoniów, powiat Sandomierz, województwo Świętokrzyskie.

Ja sam mieszkam w małej wsi Trzykosy, gmina Koprzywnica, powiat Sandomierz, województwo Świętokrzyskie.

Dopiero po testach uświadomiłem sobie, że tematem nic się nie interesowałem i to był błąd bo mam telefon w plusie i męczę się z sygnałem aby odbierać/wykonywać połączenia a w Orange i T-Mobile sygnał jest praktycznie wszędzie. Trzeba będzie operatora zmienić.

Chciałbym uzyskać sygnał aby mieć internet wystarczający do pracy na VPNie a także z możliwością pogrania online w Wow'a, da się coś wyciągnać z tego? ~50Mbps i czasy ~30ms? marzenia czy realne możliwości?

Internet abonament czy karta i doładowania to bez różnicy, tak samo sprzęt (modem LTE, router, antena) zdaje się na Was bo potrzebuje fachowej pomocy :)

Test wykonany na telefonie P30 Pro.
    Wykonane z okna na strychu, z tego miejsca do komputera będzie około 25m.
    Modem LTE USB do Routera i skrętką do Routera przy komputerze, zda to egzamin?

Test z godziny 19:30-20:00 w sieci T-Mobile i Orange.

Poniżej screeny z NetMonstera i Network Cell Info Lite a także speedtest z T-Mobile na poziomie 60+Mbps (jest szansa na coś takiego non stop :D?)

Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania
    Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania

Drugi test 21-21:30

Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania
    Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania

W orange speedtest 30-40Mbps, da się zauważyć że niższy niż z T-Mobile, czemu jeżeli ten sam maszt? Nie wiem czemu nie mam screena z pomiaru. W pokoju przy komputerze też LTE łapie co jest dla mnie zaskoczeniem bo w plusie to czasem sieci nie mam :P

Porównując techniczne parametry Orange i T-Mobile co polecacie? pod względem pakietów internetu, prędkości rzeczywistej, stabilności łącza, opłaty miesięcznej?

Uprzejmie proszę o analizę, rady jaka konfiguracja i który operator da optymalny wynik.

Pozdrawiam,
    Rafał

Edited:
    Kupię dziś starter z PLAYa i też wrzucę wyniki testów, jakoś nie pomyślałem o tej sieci.

Edited:
    W Play nigdzie nie złapałem LTE. Łączy się z masztem T-Mobile w Trzebiesławicach ale tylko H+, próbowałem w różnych miejscach i bez skutku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Rozumiem, że PLAY testowałeś na wyłączonym Roamingu Krajowym?

Zarówno w Orange jak i T-Mobile połączenie z masztem NetWorks w Trzebiesławicach a ten po Refarmingu. Połączenie z 1800 jako pasmo podstawowe sygnał słaby i do niego 800 jeszcze słabszy. Do T-Mobile wystarczy B535 i antena szerokopasmowa.
  • Poziom 3  
    Nie wyłączałem nic, to pewnie włączony był roaming. Wyłączę i sprawdzę jeszcze raz.
    To z Orange nic się nie wymyśli tylko zostaje T-Mobile? Ten B535 to który oferuje operator czy inny?
    Jaka antena szerokopasmowa?
    W innym temacie widziałem takie propozycje. W moim przypadku to wzmocni sygnał?
    https://www.dipol.com.pl/antena_trans-data_lte_kpz_6-8_mimo_A741022.htm
    Lub ta:

https://www.dipol.com.pl/antena_trans-data_lt..._mimo_10_m_przewodu_z_wtykiem_sma_A741024.htm
    Czym się różnią?
  • Poziom 22  
    Ale ja nie skreślam Orange, wręcz przeciwnie najpierw wstaw na potwierdzenie swoich słów rzekomo słabsze speedtesty wieczorne z zewnątrz tego operatora oraz testy PLAY z wyłączonym Roamingiem i wtedy zdecydujemy który operator będzie optymalny.

Antenę dobiera się dopiero PO wyborze routera i operatora i testach na nim pasm.
  • Specjalista Sieci, Internet
    BTS Networks Trzebosławice wcale nie jest po refarmingu, do golca 800/900MHz dodano LTE1800 anteny z demontazu w strefie warszawskiej , to zapewniło ratunek na tym terenie bo LTE800 było zatkane na maksa, póki co praktycznie nikt nie korzysta z niego więc prędkości OK, oczywiście korzysta z tego pasma też Orange. Test na NCI nie pokazuje parametrów sygnału na LTE800, nalezy pokazać screeny dla obydwu operatorów z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=en_US , test na zewnątrz i wcale nie jest przesadzone ze antena szerokopasmowa.
  • Poziom 3  
    Czy to o te screeny chodzi bo wydawało mi się że z NetMonstera dodawałem wczoraj?

test wykonany na zewnątrz, z okna na strychu gdzie ten sygnał jest najsilniejszy. Czy mam robić na środku podwórka? :P

Dorzucam b podobne wyniki speedtestów Orange i T-Mobile z 15:45. Zrobię ponownie wszystko jeszcze raz wieczorem jak będzie potrzebne.

Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zgodnie z tym co napisałem powyzej, to żaden refarming a jedynie dołozenie na stacji LTE1800, sygnał na obydwu pasmach dostateczny, masz jakiś sprzęt do LTE od Plusa?
  • Poziom 3  
    Nie mam żadnych sprzętów do internetu mobilnego w żadnej sieci. Kiedyś dali mi IDU-ODU to mnie tu skarciliście, że wziąłem gówno i oddałem od ręki :P

W plusie mam tylko swój abonament i męczę się z sygnałem, chcesz pomiar z plusa także?

Mnie te testy co Wam dałem nic nie mówią więc zapytam coś się z tego u mnie wyciągnie :) ?
  • Poziom 3  
    Cześć, tak jak wspominałem wyżej, nie mam żadnego sprzętu do LTE.

Przydałoby się coś do testów?

Raczej nie będę mieć nic do zorganizowania, zostaje zakup modemu + router.

Jakieś pomysły w co zainwestować?
  • Poziom 3  
    Korzystam dziś z Lte z T Mobile. Spotkania na Skype płynnie, bez zacięć. W zupełności wystarcza.
    Lepiej kupić sprzęt na własność i karty na doladownaie cxy oferta z t mobile jest ok?
    Tam jest b535 router, jaką antenę do tego?
  • Poziom 22  
    Do T_Mobile wystarczy B535. Po zakupie wymuś na nim dostępne pasma na zewnątrz i dołącz osobno wieczorne speedtesty do każdego z nich.
  • Poziom 3  
    Przyszedł mi router B535.

Chciałem zrobić testy i pobrałem LTEwatch i w ustawieniach podaje IP routera i hasło. Po paru sek wyłącza się apka. Dane są poprawne bo wklepuje w przeglądarkę i łączy od ręki.
    Mam wymaganą wersje .net na komputerze.

Probowałem na LTEWatch_H ale nie łączy z routerem, wpisuje 192.168.8.1 i hasło które ustawiłem i na 100% jest poprawne.
    ''connection could not be made''

Czy ktoś się z podobnym tematem spotkał?

połaczyłem się hmanagerem z routerem. router jest na balkonie.
    porobie wieczorem testy na pasmach oddzielnie i screen z apki wrzuce.
  • Poziom 3  
    [img-0] Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania Internet LTE na wsi. Prośba o analizę i zaproponowanie optymalnego rozwiązania

testy z orange i t-mobile.

jakie pasma polecanie uzyc? ktory operator?

jaka antena do tego?

jak pojechalem autem blizej nadajnika to 60-70mbps, czy wzmaciajac sygnal tez tyle wyciagne?