Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić kartę dźwiękową do 200zł PCI-E

21 Maj 2020 22:35 111 1
  • Poziom 3  
    Witam,
    Tematów tego typu jest sporo niestety większość jest już kilkuletnia a ceny się zmieniają co do poszczególnych kart, a wiec - Jaka kartę dźwiękowa PCI-E polecacie?

Z niewyjaśnionych mi przyczyn zintegrowana karta dźwiękowa przestała mi działać, używałem już chińskich zamienników pod usb ale tragiczne wykonanie mnie odrzuca... ostatnio tez kupiłem kartę dźwiękowa pod PCI lecz podczas grania np w najnowszego CoDa łapała ona wszystkie zakłócenia do karty graficznej i tez wylądowała w koszu...

Od razu mówię nie jestem "Audio-fobem" nie zależy mi na jakimś wybitnym brzmieniu w zupełności wystarczy mi taka która jest porównywalna do zintegrowanego realteka natomiast nie wiem która kartę pod PCI-E wybrać, budżet jaki chce na to przeznaczyć to od 100-200zł byle tylko działała tak jak zintegrowana bez szumów zakłóceń i innych niepożądanych dźwięków. Od razu mówię ze Karta na USB odpada ponieważ chce mieć wszystko w komputerze:D

Aktualnie zastanawiam sie nad CREATIVE Sound Blaster Audigy Fx ale ponoć utraciła ona wsparcie po ostatnich aktualizacjach windowsa 10:/

Z góry dziękuje za odpowiedz.
    Pozdrawiam:)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Poszukaj używanej, skoro zafiksowałeś się na pci-e. Zmieścisz wtedy w budżet coś lepszego i będziesz miał większy wybór.

Co do szumów i zakłóceń - każda karta dźwiękowa w komputerze będzie w jakimś stopniu generować szumy i zakłócenia, zewnętrzne karty dźwiękowe są pod tym względem lepsze. Ale skoro nie jesteś audiofilem, to pewnie bez różnicy. Chociaż ja nie jestem audiofilem i dość wyraźnie słyszę różnicę pomiędzy wieloma modelami kart dźwiękowych. Słychać to na nawet tak tanich (ale jednak brzmieniowo dobrych) słuchawkach, jak Superluxy 669.