Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z roletą zewnętrzną radiową

21 Maj 2020 23:42 237 8
  • Poziom 9  
    Witam, mam roletę zewnętrzną na oknie, która ma ponad 2 metry i jest przedzielona słupkiem na połowę okna. Z jednej strony mam silnik który podnosi obie połowy. Problem jest taki, że prawdopodobnie padł kondensator i nie zawsze działa podnoszenie czy opuszczanie, bo o zatrzymywaniu już nie mówię. Udało mi się teraz roletę opuścić i czy ma ktoś jakiś pomysł od której strony zabrać się z demontażem?
    Problem z roletą zewnętrzną radiową Problem z roletą zewnętrzną radiową Problem z roletą zewnętrzną radiową20200521_2..223.jpg Download (1.29 MB) Problem z roletą zewnętrzną radiową20200521_2..231.jpg Download (1.44 MB) Problem z roletą zewnętrzną radiową20200521_2..157.jpg Download (5.39 MB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Jak obrócisz trochę wał to będzie wkręt lub nit, który trzeba usunąć a następnie rurę nasunąć w lewo na czarny plastik.

Ewentualnie może być też możliwość ruchu na sprzęgle pomiędzy wałami.
  • Poziom 9  
    Ok A co z tą przekładnią którą jest przydzielona roleta jedna od drugiej srodkiem
  • Poziom 22  
    Po demontażu lewej rury sprzęgło powinno dać się przesunąć. Może być jeszcze jakaś śruba blokująca na wałku.
  • Poziom 9  
    Zrobione i wyciągiem silnik ale problem kolejny jest taki że kondensator jest bardzo mały którego nigdzie nie mogę dostać w podobnych rozmiarach A jest tam bardzo mało miejsca. Kondensatory który mam jest okrągły o średnicy 3,5cm A długi 3cm
  • Poziom 22  
    Mierzyłeś jego pojemność i porównałeś z oznaczeniami na obudowie? Na pewno jest uszkodzony?
  • Poziom 9  
    Dzwoniłem wcześniej na serwis od rolety i rozmawiałem że serwisantem i powiedzialem co się dzieje i powiedzial że kondesator. Wymieniłem wczoraj kondesator i okazuje się nadal nie działa
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Serwis zarabia na serwisie a nie na poradach...
    Serwisant może nie skłamał (kondensator), lecz być może nie dopowiedział o który kondensator chodzi.
    Objawem uszkodzonego kondensatora który wymieniłeś (rozruchowy) jest na początku brak odpowiedniej mocy silnika aby unieść roletę. Jednak funkcja stop i opuszczanie powinny działać bez zakłóceń.
    Objawy wskazują raczej na uszkodzony moduł sterowania. Nie napisałeś niestety jaki to model silnika i jakiego producenta (chociaż powinieneś). W wielu silnikach moduły są zasilane poprzez zasilacze beztransformatorowe a ich piętą achillesową są właśnie kondensatory (powinny być dobrej jakości i sprawdzonego producenta) które tracą pojemność, przez co napięcie zasilacza powoli spada i objawy są takie jak opisujesz powyżej.
  • Poziom 9  
    Silnik inel Problem z roletą zewnętrzną radiową Problem z roletą zewnętrzną radiową

Dodano po 9 [minuty]: