Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KEWEISI KWS-V21 - wiarygodność pomiarów

22 Maj 2020 00:18 216 8
  • Poziom 3  
    Witam

Zakupiłam sobie ten model do sprawdzenia baterii w telefonie.
    Zachęcona jednym z tematów na tym forum.

Wczoraj i dziś test ładowania od 0 do 100% z tym, że wczorajszy pomiar szybką ładowarką 9V a dziś z uwagi na dziwny wynik standardową 5V.
    Obie ładowarki tego samego producenta Huawei.

Wyniki (/czas):
    9V - 1074mAh /1'48
    5V - 1969mAh /2'07

Zgłupiałam.. jestem laiczką ale logika czysta mówi mi, że ilość pobranego prądu powinna być dość podobna..
    Więc mam felerny egzemplarz czy zwyczajną niewiedzę ? ;)
    Oddawać czy istnieje wzór do odczytu wyników.. jakiś.. hmm

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Wartość pobranej energii liczona w Wh (V*A*h) będzie taka sama/prawie taka sama. I to się w przybliżeniu w tym przypadku zgadza
  • Poziom 3  
    Dzięki! :)
    Założenie miałam proste.. skoro tester podaje tą wartość (mAh) to "potrafi" liczyć i przedstawia wyniki finalne.
    Ale najważniejsze, że wiem na czym stoję.
    Pozdrawiam!
  • Moderator Samochody
    Ten tester jest beznadziejny. Wprowadza duży spadek napięcia i ma problemy powyżej 1A. Niektóry telefony nie chcą wejść w Fast Charge, jak są przez ten tester podłączone.
  • Poziom 3  
    Szukałam informacji na temat sprawdzenia w domowych warunkach pojemności baterii w telefonie.
    Natrafiłam na ten wątek i kupiłam szczęśliwa, że tym "cackiem" pomierzę sobie parę gadżetów.

Ale skoro to jednak lipa.. no bo ładowanie to w granicach 1,5A to kolejny gadżet mi nie potrzebny.

Może powinnam stworzyć jednak nowy temat z pytaniem zamiast opierać się na znalezionych.. no ale w końcu o to w tym chodzi.. by najpierw poszperać :)

No nic.. jeśli można proszę odpowiedzieć czy w domowych warunkach można w miarę prosto zmierzyć w przybliżeniu pojemność baterii?
    Bo wiecie.. wydaje mi się że nie jest źle ale podświadomie czuję że komfort mi się obniżył dość znacznie.. a że problem w tym, że to jak z rosnącym dzieckiem (czyli każdy widzi bo odwiedza raz w roku) to sama nie wiem.. po prostu jest gorzej ale czy to już czas zmieniać.
    Nie chcę wyrzucać niepotrzebnie kasiory.. więc tak szukam w "nauce domowej" potwierdzenia przeczuć ;)
  • Poziom 28  
    Jefa24 napisał:

No nic.. jeśli można proszę odpowiedzieć czy w domowych warunkach można w miarę prosto zmierzyć w przybliżeniu pojemność baterii?
    Bo wiecie.. wydaje mi się że nie jest źle ale podświadomie czuję że komfort mi się obniżył dość znacznie.. a że problem w tym, że to jak z rosnącym dzieckiem (czyli każdy widzi bo odwiedza raz w roku) to sama nie wiem.. po prostu jest gorzej ale czy to już czas zmieniać.
    Nie chcę wyrzucać niepotrzebnie kasiory.. więc tak szukam w "nauce domowej" potwierdzenia przeczuć ;)

Pojemność baterii rzetelnie można zmierzyć tylko sprawdzając ile energii potrafi ODDAĆ po naładowaniu. Sprawdzanie po jakim czasie wyłączy się ładowanie i ile energii zostało wpompowane w baterię może mieć charakter orientacyjny, jako wynik porównawczy z inną baterią ładowaną w takim samym telefonie.
  • Poziom 3  
    vieleicht napisał:
    Pojemność baterii rzetelnie można zmierzyć tylko sprawdzając ile energii potrafi ODDAĆ po naładowaniu.

Kurde.. czyli wracamy do początku :evil:
    Bateryjki pozamykane na amen, nic się nie wepnie a apki pewnie tak samo pewne w swoich wynikach jak tytułowy bohater.
    Hmm.. więc SOT z codziennego użytkowania daje w sumie dość wiarygodne wyniki.
    Pamiętam gdy mój domowy test polegał na backup'ie i zresetowaniu do fabrycznych.
    Na trybie samolotowym puszczeniu materialu video od 100% baterii do 20%..
    Chyba zostanę przy tym.
    Więcej roboty ale jak widać mniej czasochłonnej raczej nie ma.
    Dziękuję wszystkim za spostrzeżenia.
    Zostawiam otwarte.. może padną jeszcze jakieś ciekawostki :)
  • Poziom 28  
    Że tak z ciekawości zapytam, w jakim celu konieczne jest tak dokładne sprawdzenie pojemności tej baterii?
    Dokładne sprawdzenie możliwe jest tylko po odłączeniu akumulatora od telefonu i podpięciu np. do zewnętrznej ładowarki z funkcją rozładowania i pomiaru oddanej energii. W normalnym użytkowaniu normalne jest to, że akumulator traci swoje właściwości magazynowania energii, ale przez obserwację dokonaną w czasie można oszacować czy po paru latach ma o połowę, czy też jeszcze mniejsze parametry niż wtedy, kiedy był nowy. W sumie to ja bym chętniej sprawdzał nowy, kupiony akumulator jeszcze przed zamontowaniem, bo może się okazać, że wcale nie ma tyle ile jest napisane na opakowaniu.
  • Poziom 3  
    vieleicht napisał:
    Że tak z ciekawości zapytam, w jakim celu konieczne jest tak dokładne sprawdzenie pojemności tej baterii?

Z natury jestem zbyt.. dokładna.. czasami to zbyt męczące, jak widać ale dobrze, że nieszkodliwe ;)

vieleicht napisał:
    W sumie to ja bym chętniej sprawdzał nowy, kupiony akumulator jeszcze przed zamontowaniem, bo może się okazać, że wcale nie ma tyle ile jest napisane na opakowaniu.

Zgadzam się - "przed zamontowaniem" ale przypominam o kontekście. Nierozbieralny smartfon. I nieważne nowa czy stara. bateryjka siedzi w nierozbieralnym miejscu. Więc nawet wymiana w serwisie jedynie daje poczucie nowej rzeczy. W dalszym ciągu jego sprawność polega na "odczuciu".

Dziękuję raz jeszcze za aktywność.
    Pozdrawiam