Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw monitoringu na działkę? Dwie kamery.

22 Maj 2020 00:46 252 4
  • Poziom 17  
    Czołem
    Chcę założyć sobie na działce monitoring bo wiecie jak to jest z sąsiadami ;) za rękę nie złapałem a pójść siedzieć za stare pudło trochę szkoda.
    Załączam plan terenu i co potrzebuję mieć w zasięgu oka kamery.
    Jaki zestaw monitoringu na działkę? Dwie kamery.plan kam..a.jpg Download (104.56 kB)
    Punkt na czerwono to miejsce w domku gdzie wydaje mi się, że byłoby dobre miejsce na postawienie masztu ale nie jest to sztywna miejscówka.
    Chcę aby jedna kamera objęła około 80-90st na wjazd i okolicę (bo okoliczni podrzucają tam swoje śmieci to może przy okazji kogoś nauczymy manier) 15-20m było by okej.
    Druga kamera na garaż który jest nieco dalej 33-35m ale kąt widzenia wystarczy około 30-40 st.
    Jestem tam całkiem często więc w zupełności wystarczy jak bym był w stanie nagrać powiedzmy dwa tygodnie.
    Mam nawet na półce stary dysk 1TB wd10ears-00mvwb0 czy on by się nadał?
    Zasilanie jest w domku na stałe ale też pomyślałem czy można by zapodać tam jakieś podtrzymanie na wszelki wypadek?
    Jaki rejestrator i kamery polecicie? Wiadomo im taniej tym lepiej ale nie chcę też kupić czegoś co nie będzie w stanie mi wskazać nikogo jak by coś się wydarzyło.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 43  
    Masz martwe pola, z lewej wystarczy kamera z obiektywem 2.8mm, z prawej jeśli węższy kąt z regulowanym obiektywem.
    Jaki budżet przewidujesz?
  • Poziom 17  
    w tych martwych polach jest pole więc tam może się dziać wszystko chcę zabezpieczyć głównie mój garaż i wjazd
    na allegro są jakieś zestawy za 600 czy 800zł czy to jest budżet wystarczający żeby coś sensownego kupić czy te zestawy są tylko po to żeby straszyć, że są? :)

• Poziom 43  
    Nie kupuje się zestawów tylko dobiera kamery pod konkretne miejsce.
    Przy obiektywie 2.8mm jesteś w stanie uzyskać kąt ok.100stopni więc jakby pokombinować z ich umiejscowieniem pokrył byś prawie całą szerokość, przykładowo https://sklep.delta.poznan.pl/kamera-ahd-hd-c...tl-0280b-s4-1080p-2-8-mm-dahua_l1_p15939.html
  • Poziom 17  
    W sumie to mój plan nie jest ostateczny, szare klocki to domek i garaż i w nich trzeba by to zainstalować żeby było zasilanie itd. W lewym górnym rogu jest brama którą też bym chciał mieć na oku, jeśli masz jakąś inną propozycję rozłożenia kamer to ja jestem otwarty.
    210zł za kamerę to nie jest źle a jaki rejestrator do tego?