Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odszyfrowanie plików zapakowanych w zip nie znając hasła a mając część zawartośc

22 Maj 2020 01:13 201 3
  • Poziom 18  
    Witam, posiadam plik z oprogramowaniem do tableta zabezpieczony hasłem w zipie, oczywiście pliki widać ale przy rozpakowaniu prosi o hasło. Posiadam część plików, które są w tym zipie, kiedyś ktoś mi powiedział, że mając chociaż część bajtów które znajdują się w archiwum można go rozpakować, czy ktoś może mnie nakierować jak?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    W praktyce masz możliwość skorzystania jedynie z ataku słownikowego lub ataku brute-force, jeśli masz jakieś podejrzenia co do hasł . Jeśli jest to losowy ciąg znaków to już przy 8 znakach robi się długo, a przy wyższej ilości praktycznie nie ma co startować (pomijam ataki słownikowe).

Mając część bajtów reszty plików nie da się ot tak sobie rozpakować.
  • Poziom 18  
    Witam, mam plik który się znajduje w archiwum posiada dokładnie 4MB i wiem, że znajomy mając ten plik potrafił bardzo szybko pliki rozpakować, ale niestety nie mam z nim już kontaktu.
  • Poziom 26  
    Już ci @dt1 napisał. Nie da się odszyfrować archiwum (lub odzyskać hasła) znając nawet 99,99% zawartości przed zaszyfrowaniem. Współczesne szyfrowanie to nie szyfr przestawny który na analizie statystycznej może polec. Ja na twoim miejscu spróbował bym ataku słownikowego. Jak znajdziesz dobry słownik to pójdzie w miarę szybko (o ile do zaszyfrowania było użyte hasło słownikowe).