Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EZP2019+ - Czy da się odczytać tym programatorem kość bios WINBOUND W25Q64FVAIG

22 Maj 2020 02:28 162 5
  • Poziom 12  
    Witam mam pytanie jak w tytule czy da się programatorem EZP2019+ odczytac lub zaprogramować kość biosu WINBOUND W25Q64FVAIG.
    Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Mam nadzieję, że kolega to doceni.
    Ten programator odczytuje kostki DIP.
    Na kolejne pytanie odpowiedzi udziela producent/sprzedawca tego narzędzia.

I teraz - część nabardziejnabardźsza - Musiałbym kupić żeby się dowiedzieć.
    Ale żeby nie być tak do końca olewatorem - podpowiem, że musisz mieć kopię pliku/lub coś co ten plik naśladuje i następnie za pomocą tego narzędzia "wysyłasz" zawartość do "układu".
  • Poziom 16  
    Da się, ale będziesz potrzebować konwertera napięć na 1.8 V, bo ta pamięć wymaga takiego napięcia.
    Listę obsługiwanych pamięci masz tutaj.

Co do podstawki dip w programatorze, to wystarczy adapter, który jest widoczny w linku powyżej.
  • Poziom 12  
    Kuzyn napisał:
    Da się, ale będziesz potrzebować konwertera napięć na 1.8 V, bo ta pamięć wymaga takiego napięcia.

1. Panie kolego informuje że musiałem zakupić inny programator Revelprog-IS polskiej produkcji z Warszawy i dopiero ten programator odczytuje te kostkę na napięciu 3V bo tak jest podane w datasheet układu W25Q64FV

2. Sprawa druga dlaczego programator nie wgrywa mi całego pliku .CAP do koski 64Mb (8MB) widać to na tym zdjęciu:
    Po lewej oryginalny plik a po prawej zrzut bufora bo wgraniu do kostki biosu. Co jest nie tak?

EZP2019+ - Czy da się odczytać tym programatorem kość bios WINBOUND W25Q64FVAIG

3. Czy pliki .CAP to tak jak pliki .BIN czy jakoś inaczej się je wgrywa na kość biosu?
  • Poziom 16  
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd odnośnie napięcia zasilającego pamięć. Pomyliłem ją z kością W25Q64FW
  • Poziom 12  
    Kuzyn napisał:
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd odnośnie napięcia zasilającego pamięć. Pomyliłem ją z kością W25Q64FW

Ok spoko też z początku się pomyliłem jeszcze zanim napisałem tu na forum więc każdemu się zdarza ; ) ale dziękuję za pomoc okazało się że programator EZP2019 nie obsługuje tego chipu i dopiero Revelprog-IS dał radę zaprogramować wsadem który dostałem od kogoś z tego forum za co dziękuję natomiast nie wiem czy płyta wstanie okaże się jak zmontuje w całość bo akurat mam do niej pasujący sprzęt.