Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa pendriva bład we / wy

22 Maj 2020 03:40 324 12
  • Poziom 3  
    Witam, zepsuł mi się pendrive podczas wyjęcia pendrive z komputera (tak... nawet wyjęcie pendrive z komputera można spartaczyć...), mechaniczne jest w stanie świetnym, podejrzewam że kontroler ma zwiechę.

Poniżej wklejam logi z chipgenius oraz getflashinfo, da się go naprawić programowo?

*Zależy mi na danych które są na pendrive proszę o sposoby które nie zniszczą danych z pendriva.*

Czy jak wylutuję pamięć / kontroler i przełożę do drugiego takiego samego pendrive z identycznym kontrolerem / pamięcią to czy odzyskam dane?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 22  
    Wszystkie naprawy programowe tylko usuną z niego dane. Do odczytu bezpośrednio z kości pamięci, rekonstrukcji systemu plików. Ale to już nie w domu.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    arek623 napisał:
    *Zależy mi na danych które są na pendrive proszę o sposoby które nie zniszczą danych z pendriva.*
    Czy jak wylutuje pamięć / kontroler i przełożę do drugiego takiego samego pendrive z identycznym kontrolerem / pamięcią to czy odzyskam dane ?

W takiej sytuacji może dojść do inicjalizacji modułu pamięci i usunięcia zawartości.
    SGdata zaproponował najbezpieczniejsze rozwiązanie.
  • Poziom 3  
    Jak przeprowadzić taki odczyt bezpośrednio z kości co jest potrzebne ?

Czytnik i odczytanie pamięci to jest najmniejszy z problemów (koszty rzędu 400 -1000 zł).
    Oprogramowanie i technik potrafiący z niego korzystać, które to będą w stanie złożyć obraz do kupy to koszt od 10 do 20 tysięcy.
  • Poziom 3  
    Polecacie jakieś działające adaptery z aliexpress ? Rucofus wychodzi drogo
  • Poziom 3  
    No widzę ze program jest dołączony do rusolut visual nand reconstruction. A jakieś tańsze odpowiedniki tego programu polecacie z adapterem ? To jest rozwiązanie bardziej dla firm ja na tym pendrive mam zdjęcia i filmy które chciałbym odzyskać.

• Poziom 22  
    Poziom cenowy jest podobny. Czy to VNR, Flash extractor czy PC3000. Zastanów się jeszcze nad jednym: jak chcesz tego programu użyć? Taniej, pewniej i szybciej będzie oddać to komuś, kto się tym zajmuje. Bo nawet jak dostaniesz taki program do dyspozycji, to i tak nie poskładasz w całość.
  • Poziom 3  
    Czy fora w Polsce zamieniły się w miejsca promowania swoich produktów/ usług ? Jeżeli szukałbym firmy która zajmuje się odzyskiwaniem danych to poszedłbym do takiej firmy. Proszę nie pisać ze „ nie dam rady poskładać obrazu fizycznego w logiczny „ Na co dzień pracuje jako programista a jak będę chciał poćwiczyć to wezmę inny pendrive z niego wylutuje pamięć i poćwiczę. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Zatem do dzieła.
    I odpowiem - nie, nie ma tańszych odpowiedników. Na torrentach też nie ma. Ale.. Jesteś programistom, sam napisz.

Mało tego, na jutub są dostępne filmy szkoleniowe jak takich programów używać, część firm również pokazuje, jak złożyć taki obraz, ile czasu to zajmuje i jakie problemy występują.
    Nie wszystko da się zrobić za darmo i za pomocą forum.

Ba, czasami trzeba użyć kilku rozwiązań do jednego urządzenia.

• Poziom 22  
    Dobrze, skoro uważasz, że dasz radę zapraszam. Kto wie, może masz jeszcze nie odkryty talent do flashy. Użyczę Ci sprzętu. Poskładasz - dorzucę coś od siebie. Nie poskładasz - Ty dorzucisz. Pasuje?