Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budżetowe i dobre audio na fabrycznym wzmaku z innego samochodu?

22 Maj 2020 04:53 162 4
  • Poziom 2  
    Biorąc mój przykład na stół - radio BLAUPUNKT bavaria, lata '80, w zabytkowym już BMW - jedyne, co tak naprawdę nie zepsuje klimatu deski rozdzielczej. Gra nieźle, ale nie na dzisiejsze standardy. Głośniki są już nówki 4szt (niebylejakie) i nie grają tylko ze względu na brak mocy radyjka.

I teraz takie pytanie: co jeśliby wziąć zupełnie przypadkowy pierwszy z brzegu wzmacniacz infinity z jakiegoś JEEPa (losowy przykład) za 15zł z demontażu pojazdu na części, z wtyczką oczywiście i znaleźć w internecie pinout do niego, a następnie wpiąć go zgodnie ze sztuką pomiędzy radioodtwarzacz a głośniki u siebie?

Czy ktoś to stosował? Wydaje się, że to świetny patent na wzmacniacz za półdarmo, przerastający [realnymi] osiągami i przede wszystkim jakością wszystkie chińczyki, które nierzadko kosztują 10-20 razy więcej.

Jeżeli coś ma się nie powieść w tym jakże chytrym planie - powiedzcie proszę - co i dlaczego?

Nie mogę znaleźć podobnego tematu, a niewiarygodne, że nikt tego na tak ogromnym forum nie poruszył...

PS. Mam drugie radio w schowku i właśnie mam dość tego rozwiązania, chcę "dodać skrzydeł" blaupunktowi za (nie)wszelką cenę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Nie masz żadnych domysłów, dlaczego kosztuje 15zł ?
    Bez przyczyny tak nie jest.
  • Poziom 2  
    Właśnie dlatego, że pochodzi z demontażu jako używana część samochodowa tzw. szrot, a nie jest wystawiony w dziale car audio. Nie widzę nawet powodów, dla których sprzęt miałby być niesprawny, fabryczne graty z reguły są lepszej jakości niż customy/zamienniki, są lepiej wyizolowane przed czynnikami zewnętrznymi i zabudowane a także podłączone w sposób profesjonalny, w przeciwieństwie do dokładanych zestawów car audio, co również zmniejsza ryzyko awarii. Zauważ, że w ogóle moje pytanie nie dotyczy ceny. Taki wzmak może kosztować 20 czy 50zł, ale wciąż jego parametry i jakość będą wyższe od większości custom wzmaków z działu car audio w cenie nawet 500zł.
  • Poziom 30  
    Nie wiadomo co on ma konkretnie w środku, Na zdjęciach w internecie są układy typowe TDA występujące w radioodtwarzaczach o mocy kilkunastu watów przy sensownych zniekształceniach.Typowe wzmacniacze CA z przetwornicą dysponują mocą 40-50 wat.
  • Poziom 12  
    11sideways napisał:
    fabryczne graty z reguły są lepszej jakości niż customy/zamienniki, są lepiej wyizolowane przed czynnikami zewnętrznymi i zabudowane a także podłączone w sposób profesjonalny, w przeciwieństwie do dokładanych zestawów car audio, co również zmniejsza ryzyko awarii.

Wybacz, ale usmarkałem się, dawno nie czytałem takie herezji, te wszystkie Bose, Bang Olseny, zakładane w fabryce, w pakietach po 6 tyś zł, to chłam jakich mało, dobre fabryczne jest Logic 7 z BMW i coś tam wyżej jeszcze mają. Mniejszym kosztem z 1000% lepszym efektem jest montowanie samodzielnie CA.

11sideways napisał:
    Głośniki są już nówki 4szt (niebylejakie) i nie grają tylko ze względu na brak mocy radyjka.

Tzn jakie? bo to dość istotne jest.