Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 sw 2,0 Hdi - Cykanie z silnika przy 1500-2200 obr

22 Maj 2020 08:52 66 3
  • Poziom 2  
    Witam, zastanawiam się, co może być przyczyną tzw cykania, silnik podczas jazdy 1500-2200 obr, wydaje dzwieki cykania, na mniejszych obrotach i większych nie ma ich, mechanik powiedział że to pompa wysokiego ciśnienia i wałek rozrządu, samochód odpala normalnie na zimnym jak i na goracym, nie ma spadku mocy, nie kopci. Czytałem że to może być krzyzak /motylek pomiędzy pompa wys ciśnienia a walkiem rozrzadu. Czy miał ktoś do czynienia z tą przypadłością? Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Może byc trzeba to rozkręcić i sprawdzić.Może też cykać pompa vacum.

Dodano po 42 [sekundy]:

Jeszcze padnięta podkładka pod wtryskiem.
  • Poziom 2  
    Na moje nieszczescie jestem w UK, a tu mechanik wziął powiedział że trzeba walek rozrzadu i pompę wymienić, oczywiście części zamiennych nie chcą montować, więc od razu zabrałem auto od niego, I ciężko jest znaleźć teraz kogoś z terminem. najgorsze jest to ze musze nim wrócić do Polski 1800 km,
  • Poziom 36  
    Podłej po kilka kropel ropy pomiędzy wtrysk i głowicę obserwuj czy przy starcie silnika i obrotach o których pisałeś , pojawi się przy którymś mgiełka.
    Na zimnym silniku pomacaj czy masz wszystkie szpilki kolektora wydechowego. Możliwe też że puszcza uszczelka kolektora wydechowego.