Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 sw 2,0 Hdi - Cykanie z silnika przy 1500-2200 obr

22 May 2020 08:52 696 5
  • Level 2  
    Witam, zastanawiam się, co może być przyczyną tzw cykania, silnik podczas jazdy 1500-2200 obr, wydaje dzwieki cykania, na mniejszych obrotach i większych nie ma ich, mechanik powiedział że to pompa wysokiego ciśnienia i wałek rozrządu, samochód odpala normalnie na zimnym jak i na goracym, nie ma spadku mocy, nie kopci. Czytałem że to może być krzyzak /motylek pomiędzy pompa wys ciśnienia a walkiem rozrzadu. Czy miał ktoś do czynienia z tą przypadłością? Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    Może byc trzeba to rozkręcić i sprawdzić.Może też cykać pompa vacum.

Dodano po 42 [sekundy]:

Jeszcze padnięta podkładka pod wtryskiem.
  • Level 2  
    Na moje nieszczescie jestem w UK, a tu mechanik wziął powiedział że trzeba walek rozrzadu i pompę wymienić, oczywiście części zamiennych nie chcą montować, więc od razu zabrałem auto od niego, I ciężko jest znaleźć teraz kogoś z terminem. najgorsze jest to ze musze nim wrócić do Polski 1800 km,
  • Level 36  
    Podłej po kilka kropel ropy pomiędzy wtrysk i głowicę obserwuj czy przy starcie silnika i obrotach o których pisałeś , pojawi się przy którymś mgiełka.
    Na zimnym silniku pomacaj czy masz wszystkie szpilki kolektora wydechowego. Możliwe też że puszcza uszczelka kolektora wydechowego.
  • Level 2  
    Czekam na telefon od speca od peugeotów i citroenów, więc zobaczy co I jak, część przyszła która można wymienić i sprawdzić czy to faktycznie ta część o której mówił Pan z forum który rozwiazal problem Peugeot 407 sw 2,0 Hdi - Cykanie z silnika przy 1500-2200 obr
  • Level 2  
    Witam, po powrocie do Polski, ściągnięciu pompy wysokiego ciśnienia, motylka (w którym brakowało już trochę "mięsa", mechanik zobaczył przyczynę, brakowało kawałka walka rozrzadu który się rozsypał i powędrował do miski olejowej. Nowy motylek założony, walek rozrzadu założony sprawny, samochód nie "cyka" problem rozwiazany. Peugeot 407 sw 2,0 Hdi - Cykanie z silnika przy 1500-2200 obr