Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Signum SG1 TG - Złamane gniazdo Jack w obudowie SPC Signum SG1 TG

22 Maj 2020 11:29 72 4
  • Poziom 13  
    Witam, dzisiaj wstając z fotela, kabel od słuchawek zaplątał mi się w krzesło i przez to wyłamałem kawałek gniazda Jack od słuchawek, moje pytanie jest takie, czy da się to w ogóle naprawić?

Signum SG1 TG - Złamane gniazdo Jack w obudowie SPC Signum SG1 TG Signum SG1 TG - Złamane gniazdo Jack w obudowie SPC Signum SG1 TG
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 7  
    Można wyłamane gniazdo wylutować a na jego miejsc wlutować nowe, koszt gniazda to max 2 zł.
  • Poziom 9  
    Da się to naprawić jak najbardziej przy odrobinie umiejętności manualnych.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Pytanie czy trzeba to naprawiać - bo jeśli gniazdo działa w porządku to może nie warto ruszać.
    Jeśli chodzi o takie gniazdo to nie każde będzie pasować, o ile pasuje standardowa wtyczka jack 3.5mm, to samych wielkości gniazda i rozstawów jego nóżek może być dosyć sporo, ot choćby dla przykładu link z jednego ze sklepów z elektroniką:

https://www.tme.eu/pl/katalog/zlacza-jack_100...3A1436410%3B419%3A1445037%3B1247%3A1436424%3B

Dopasowanie takiego gniazda może być trudne.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za odpowiedzi, obecnie nie mam jak sprawdzić, czy gniazdo działa, ponieważ jestem poza domem, sprawdzę czy działa w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek.