Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiatka 14 dwupoziomowy hydrostat zamiast czasowego dolewania wody

22 Maj 2020 11:51 165 7
  • Poziom 3  
    W pralce Wiatce 14 chciałbym założyć dwupoziomowy hydrostat zamiast czasowego dolewania wody.
    Zastosowałem do tego hydrostat od Luny 385E styki od 1 poziomu podłączyłem w miejsce oryginalnego hydrostatu, wspólny styk 2 poziomu podłączyłem równolegle z wspólnym 1 poziomu, ale nie wiem pod który styk programatora podłączyć styk który rozłącza od wspólnego po napełnieniu do 2 poziomu, zakładam że pod jeden z tych pod które jest podłączony przełącznik ograniczenia poziomu wody, ale nie wiem dokładnie pod który.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Pytanie bardzo ogólne, a rozwiązań może być kilka. Jaki programator ma ta wiatka, bo może być EATON lub CROUSET lub rosyjski na licencji ?
    Poziom 2 wody ma działać wszędzie, czy tylko w określonym miejscu (np. po zagrzaniu wody przed płukaniem i na płukaniu) ?
    Jeśli zawsze to trzeba zrobić conajmniej 2 zmiany połączenia, jeśli zamiast dolewania czasowego ma zadziałać 2 poziom to przy rosyjskim programatorze styk z wyłącznika poziomu wody 2B ma być podłączony do hydrostatu do 2 poziomu.
  • Poziom 3  
    W tej wiatce jest rosyjski programator КСМА i 2 poziom wody ma działać tylko na tych skokach programatora na których jest dolewanie czasowe, ale od początku skoku programatora, a nie tylko w tych momentach w których mały bęben krzywkowy załącza czasowe dolewanie 2 razy po 20 sekund.
    Jeszcze oprócz tego chciałbym żeby w tej wiatce przy spuszczaniu wody pompka chodziła cały czas, a nie z przerwami, wiem że da się to przerobić bo kiedyś miałem Wiatkę 12, w której pompka chodziła cały czas.
  • Poziom 11  
    Nawiązując do twojego toku działania z 1 postu styk który rozłączy od wspólnego po napełnieniu do 2 poziomu podłącz do wyłącznika, a drugi przewód z wyłącznika do programatora pod 5 lub 11 lub 12. Tam powinny być mostki czyli nie ma znaczenia gdzie żeby tylko było wolne złącze. No i próba czy o to chodziło.
  • Poziom 3  
    Podłączyłem do styku 5T i jest tak jak chciałem.
    I jeszcze chciałbym żeby przy spuszczaniu wody pompka chodziła cały czas, ale nie wiem jak to przerobić.
  • Poziom 11  
    Na programatorze mostek 6 - 2T, odciąć przy 2T i podłączyć do 2. To jednak nie jest dobre rozwiązanie bo połączenie przerywane pracy pompy powoduje mniejszą możliwość "zapowietrzania" jej i lepsze odwirowanie. Oszczędza też trochę energii i trochę pompę, ale jak kto lubi.
    Pisałeś wcześniej że chcesz aby wszędzie nabierała więcej wody (od początku skoku programatora), a poszłeś na kompromis dolewanie wody przy końcu prania i na płukaniu. To rozsądne rozwiązanie i takie ja bym też zrobił.
  • Poziom 3  
    Ja wolę ciągłą pracę pompy bo czasem jak pranie w środku jest bardzo nasiąknięte wodą to zdarza się że przestaje wirować do momentu aż włączy się pompa i wypompuje wodę, a przy ciągłej pracy pompy wypompowuje wodę na bieżąco i nie przerywa wirowania.
    I pisałem że chcę żeby nalewała więcej wody tylko na tych skokach na których było dolewanie czasowe ale od początku skoku programatora, tj. Pranie wstępne, koniec prania zasadniczego na 2, 3 i 4 (schładzanie) pranie zasadnicze na 10 i płukania, z wyjątkiem 1 płukania na 5
    Jakbym styki od 2 poziomu włączył w szereg z wyłącznikiem ograniczenia poziomu to najpierw nalałaby do 1 poziomu, a po około 15 sekundach nalałaby do 2 poziomu.
    W tym czasowym dolewaniu najbardziej wkurzało mnie to że skończyła dolewać i od razu wylewała przy płukaniach i też raz jak był zatkany filtr to przelała wodę przez szufladę i miałem zalaną łazienkę
  • Poziom 3  
    Obyło się bez odcinania mostka 6 - 2T.
    Przy styku 2T były podłączone 2 osobne konektory i tylko przełożyłem kabelek ze styku 2T do styku 2 i pompa chodzi cały czas, dziękuję za pomoc.