Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączanie internetu przy interakcji z plikami.

22 Maj 2020 11:55 171 8
  • Poziom 4  
    Witam, posiadam dość nietypowy problem dotyczący połączenia WiFi na komputerze. Gdy tylko wykonam jakąś interakcję z plikami na komputerze (wyświetlenie zdjęcia, uruchomienie jakiegoś pliku, zmiana nazwy pliku czy nawet kliknięcie PPM na ikonie z pulpitu) to internet rozłącza się na kilka sekund. Dzieje się tak tylko przy uruchamianiu aplikacji, podczas ich używania internet działa już prawidłowo. Szukałem w internecie ale nie mogłem namierzyć osoby z podobnym problemem. Czym może być to spowodowane?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Hej,

Jeżeli uzywasz adaptera wifi to zacząłbym od podmiany na inna i sprawdzeniu czy problem dalej występuje.

Pozdrawiam!
  • Poziom 4  
    @speedy9
    Moja specyfikacja:
    procesor: Intel Core i5-6400, 2.7GHz,
    Płyta główna: MSI H110M PRO-VD
    zasilacz: Corsair (niestety nie znam dokładnego modelu).

@6rara
    udało mi się wygrzebać jakiś stary adapter i rzeczywiście w jego przypadku problem nie występuje.

Problem w takim razie dotyczy mojego adaptera, pytanie brzmi czy jest to problem z jego konfiguracją (prosiłbym o jakieś wskazówki jak to sprawdzić), czy jest to po prostu wadliwy egzemplarz.
  • Poziom 4  
    Sprawdzałem oba porty, ponadto sprawdzałem adapter zarówno z ustawieniem 2.4GHz jak i 5GHz i w każdym z tych przypadków problem występuje.
    Rozłączanie internetu przy interakcji z plikami.

Czy zmiana czegoś w tych opcjach może pomóc, czy raczej na pewno jest to problem z samym adapterem?