Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AtXmega 128A3U i USB-CDC w MPLAB X

22 Maj 2020 12:43 198 1
  • Poziom 19  
    Odkąd Microchip dodał obsługę AVR-ów do swoich narzędzi, korzystam z MPLAB X do rozwijania swoich projektów na tych mikrokontrolerach.
    Ostatnio wróciłem do jednego ze swoich starych projektów na AtXmega128A3U. Chciałem dodać do niego obsługę USB-CDC, ale jak na razie bez skutku.

Dzięki uprzejmości jednego z użytkowników tego forum, udało mi się znaleźć przykładowy projekt dla Atmel Studio 6.1 (w załączniku). MPLAB X posiada co prawda opcję importu projektów ze środowiska Atmela, jednak dopiero od wersji 7, więc musiałem najpierw wykonać konwersję.

Niestety, projekt nie zaimportował się prawidłowo do MPLAB X - przy próbie kompilacji wywala błędy o brakujących plikach.

Cy ktoś orientuje się które z plików tego projektu należałoby przenieść ręcznie do nowego projektu, aby uzyskać obsługę USB-CDC? Ewentualnie, czy istnieje jakaś sensowna alternatywa?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    A których plików brakuje i gdzie reszta się wkleiła to mamy sobie ze szklanej kuli wyciągnąć?
    Jak mniemam, problem jest z lokalizacją plików ASF. Jak się nie wkleiły, to dokleić ręcznie. Jak się wkleiły nie w tym miejscu to przenieść.
    Sprawdzić czy we właściwościach projektu nie trzeba uzupełnić General/Source Folders.
    Sprawdzić, czy we właściwościach kompilatora nie trzeba dodać katalogów z nagłówkami.
    Albo zamiast się motać, wrzucić wszystkie pliki usb do jednego katalogu (utworzonego z poziomu MPLAB) i ewentualnie skorygować ścieżki do nagłówków w dyrektywach #include.