Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyczka wifi - żarzące się ledy

22 Maj 2020 13:34 204 9
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pod wtyczkę wifi podłączoną lampę led, niestety po wyłączeniu nadal się żarzy. Wtyczka wifi wpięta jest w listwę. Próbowałem różnych konfiguracji podłączania i nic nie przyniosło efektu. Wyłączałem również podświetlenie, podłączałem programator mechaniczny, inną wtyczkę wifi i dalej nic. Z elektryką mam tyle wspólnego, że wiem jak podłączyć wtyczkę, czy oprawkę do żarówki i tyle. Do środka wtyczki mam podłączyć kondensator? Jeżeli tak to jak to zrobić? Może ma ktoś inne pomysły, jak pozbyć się żarzenia w przypadku, jak do listwy podłączona jest wtyczka wifi, a do wtyczki lampa? Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 38  
    Kuniarz napisał:
    coooo ???

Rozwiń proszę co masz na myśli, może jakieś zdjęcie ?

nici napisał:
    Czytałem 3 razy. Nie jesteś sam.

Oj tam, oj tam, zapewne chodzi o urządzenie do załączania i wyłączania obciążenia 230 V, które jest sterowane za pomocą wi-fi.
    Pewnie SSR, który w nim jest, ma zbyt duży prąd upływu, lampy LED mogą się żarzyć, można spróbować podłączyć "klasyczną" żarówkę i zobaczyć, czy również się żarzy - zapewne nie.
    tom_tom87 napisał:
    Do środka wtyczki mam podłączyć kondensator?

Rzeczony kondensator (specjalny, do eliminacji żarzenia LED-ów w instalacjach z podświetleniem wyłączników) można podłączyć równolegle do obciążenia, czyli do lampy, która jest sterowana za pomocą tytułowej "wtyczki".
  • Poziom 2  
    Może doprecyzuje, chodzi o gniazdo wifi (Sonoff S26), do którego za pomocą wtyczki z kablem podłączam lampę, którą mogę załączać zdalnie przez aplikację w telefonie. Podłączałem pod nią zwykłe żarówki LED i nie było efektu żarzenia. Czyli kondensator mam wpiąć bezpośrednio w lampę, a nie w Sonoffa? A jakbym zamiast tego gniazdka wifi, wmontować w kabel od lampy przekaźnik Sonoff TH16, jak myślicie będzie całkowicie odcinał zasilanie?
  • Poziom 38  
    tom_tom87 napisał:
    Podłączałem pod nią zwykłe żarówki LED i nie było efektu żarzenia.

Co to znaczy "zwykła żarówka LED" ?
    tom_tom87 napisał:
    Czyli kondensator mam wpiąć bezpośrednio w lampę, a nie w Sonoffa?

Równolegle do żarówki, tak jak w sytuacji żarzenia z powodu podświetlanego przełącznika.
  • Poziom 29  
    tom_tom87 napisał:
    Czyli kondensator mam wpiąć bezpośrednio w lampę, a nie w Sonoffa?

Dokładnie tak.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Kondensator... Ale jaki? Zwykle wystarcza już 100nF, ale ważne jest wykonanie.
    Musi to być kondensator klasy X2 przeznaczony do pracy przy napięciu przemiennym. Zależnie od producenta wykonywane są bądź na 250V~, bądź 275V~.
  • Poziom 38  
    W.P. napisał:
    Musi to być kondensator klasy X2 przeznaczony do pracy przy napięciu przemiennym. Zależnie od producenta wykonywane są bądź na 250V~, bądź 275V~.

Zdałbym się na taki dedykowany kondensator, który można kupić w sklepie elektrycznym, mam nadzieję, że sprzedawcy nie chcą pozabijać swoich klientów.
    W.P. napisał:
    Kondensator... Ale jaki? Zwykle wystarcza już 100nF,

Może trzeba będzie podłączyć klika kondensatorów równolegle, trudno powiedzieć skąd bierze się upływność na wyjściu tej "wtyczki", może jest tam jakiś gasik o relatywnie dużej pojemności.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    krzysiek_krm napisał:
    mam nadzieję, że sprzedawcy nie chcą pozabijać swoich klientów.
    No oczywiście że nie chcą. Oni po prostu chcą sprzedać, z tego żyją.

Rzadko mają rzetelną wiedzę techniczną. Najczęściej opiera się ona na zasłyszanych informacjach od klientów. Czasem bywa, że sprzedawcą jest były pracownik serwisu.
    Warto czasem posłuchać takich propozycji sprzedawcy udając laika.

Też zastanawiałem się nad tą upływnością. To nie pierwszy taki temat. Przypuszczalnie, jeśli elementem wykonawczym jest styk przekaźnika to noże to być wpływ obwodów gaszących łuk.