Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputery wbudowane z układami Jetson Xavier NX i AGX od Advantecha

ghost666 22 Maj 2020 14:10 297 0
 • Komputery wbudowane z układami Jetson Xavier NX i AGX od Advantecha
  MIC-710AIX (po lewej) i MIC-730IVX (po prawej)
  Nowe komputery Advantecha - MIC-710AIX oraz MIC-710IVX to działające pod kontrolą Linuxa system oparty na układach Jetson Xavier NX firmy Nvidia. Advantech wprowadził do swojej oferty również system MIC-730AI oparty na układzie Xavier AGX. Dwa pierwsze komputery różnią się peryferiami i aplikacjami. Pierwszy z nich dedykowany jest do aplikacji AI, szczególnie w systemach brzegowych; drugi z kolei dedykowany jest m.in. do systemów wizyjnych, gdzie osiem wbudowanych portów Ethernetowych z zasilaniem PoE sprawdzi się doskonale.

  Advantech uruchomił sprzedaż dwóch komputerów wbudowanych opartych na module Jetson Xavier NX od firmy Nvidia, które to niedawno trafiły do sprzedaży w postaci modułów Jetson Xavier NX Dev, wycenionych na 399 dolarów. Komputer MIC-710AIX to kompaktowy, wytrzymały system do realizacji wnioskowania w algorytmach AI, podczas gdy MIC-710IVX jest przeznaczony do sieciowych rejestratorów wizyjnych (NVR) do komunikacji z kamerami z kodowaniem H.264/H.265 podłączonych przez 8 portów PoE.

  MIC-710AIX i MIC-730IVX to warianty odpowiednio MIC-720AI i MIC-710IVA maszyn, prezentowanych w zeszłym roku, które wykorzystywały, odpowiednio, Jetson TX2 i Nano. Podczas gdy MIC-710AIX oferuje pewne znaczące różnice w porównaniu do swojego poprzednika, MIC-730IVX jest prawie identyczny jak MIC-730IVA.

  W opracowaniu jest także podobny komputer - MIC-730IVX NVR - który wykorzystuje mocniejszy Jetson AGX Xavier, ale Advantech jeszcze nie opublikował specyfikacji tej maszyny. W listopadzie zeszłego roku Advantech mówił o komputerze wbudowanym MIC-730AI, również dedykowanym do iferencji brzegowej. MIC-730AI oparty jest na AGX Xavier

  Wszystkie te systemy są dostępne z pakietem bazowym oprogramowania dla systemu Linux, opartym na systemie Ubuntu 18.04 z pakietem JetPack 4.4 SDK. Aplikacje obejmują inteligentne miasto, inteligentną produkcję i aplikacje ?AI rzeczy? do systemów Internetu Rzeczy (IoT).

  Jetson Xavier NX

  Moduł Jetson Xavier NX ma mocniejszy procesor i procesor graficzny niż Jetson TX2 (o wymiarach 87 mm x 50 mm), a jednocześnie zmniejsza się do rozmiaru Jetson Nano (70 mm x 45 mm). Xavier NX działa pod kontrolą systemu Ubuntu Linux na 6 rdzeniach procesora ARMv8.2 Carmel i zapewnia przetwarzanie grafiki i sztucznej inteligencji na 384-rdzeniowym GPU Volta, w porównaniu z 512-rdzeniowym GPU Volta na AGX Xavier.

  Xavier NX może pracować przy niskiej mocy - pobiera zaledwie 10 W - dwukrotnie większej niż minimalne zużycie energii przez Nano. Na tym poziomie może dostarczyć 14 TOPSów mocy przetwarzania neuronowego, zwiększając tą wartość do 21 TOPS przy 15 W. Dla porównania, większy, ośmiordzeniowy AGX Xavier działa z prędkością do 30 TOPS - Xavier NX ma dwa razy więcej pamięci RAM niż Nano (8 GB LPDDR4) i podobnie jak on posiada 16 GB pamięci eMMC.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/embedded-computers-tap-jetson-xavier-nx-and-agx-xavier/

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9757 postów o ocenie 7935, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.