Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaką wyrzynarke CNC do grubszych sklejek ?

22 Maj 2020 14:38 147 6
  • Poziom 3  
    Witam
    Rozglądam się za jakąś tanią wyrzynarką CNC/ploter cnc do wyrzynania grubszych sklejek typu 18mm?
    Czy istnieje coś takiego wogóle ?
    A jeśli tak to jakie polecacie żeby były też tanie ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Jaki duży format po pierwsze .
    Po drugie nie słyszałem jeszcze o czymś takim jak wyrzynarka do sklejek . Normalnie to jest frezarka typu ploter do takich rzeczy .
    Po trzecie nie ma mowy o tym żeby było tanio bo gotowa maszyna o przykładowym polu roboczym powiedzmy 1500x1000 mm
    To od kilku do kilkunastu tys. zł

Opcja dla Ciebie to samemu sklecić coś takiego sklecić ale to tez wcale tanie nie będzie bo kilka tysi musisz mieć żeby to dobrze działało i nie da się tego obejść w żaden sposób bo ludzkość to próbuje dokonać odkąd istnieją maszyny CNC ale jeszcze nigdy nie widziałem żeby komuś się to udało osiągnąć.
  • Poziom 3  
    Mi chodzi o małe powierzchnie typu 15cmx15cm
    Znalazłem urządzonko o nazwie CNC 3018/CNC 3018 Pro
    Jest to coś warte zachodu ?
  • Poziom 18  
    Wszystko tego typu to jest szrot na kółkach do balsy ledwo się nadaje.
    To jest zabawka edukacyjna i choć sklejkę 18mm też wytnie to będzie to trwało wieczność bo to może pracować frezikiem 1 mm albo jakimś grawerskim i zbiera 0,1 materiału z tego drewna na 100 przejazdów.

Jeszcze kwestia diabelsko słabych silników i jak natrafi na tej sklejce na jakiegoś sęka to może zgubić kroki i dupa panie detal zniszczony.
  • Poziom 3  
    Czyli po taniości nie będzie dobrze. Składać samemu też mi się nie chce. A od ilu tyś zaczynają się sensowne wyrzynarki które będą używane raz na jakiś czas.
  • Poziom 18  
    https://allegro.pl/oferta/frezarka-cnc-3040-3..._unit_id=b793f05a-a3ee-4346-b298-345b396fa25f

do sklejki git choć to wrzeciono do wymiany ale na początek starczy.

Dodano po 6 [minuty]:

https://allegro.pl/oferta/frezarka-cnc-3d-3020-usb-program-cnc-frezy-8125883089

ta mniejsza lepsza i sztywniejsza będzie trochę .
    Jak brak kasy to na raty się to opyla wziąć bo kasy nie dużo kosztuje jak na gotowa CNC a działa od kopa .
  • Poziom 3  
    Znalazłem już maszynę