Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32LG4000 - Nie włącza się, świeci się standby

22 Maj 2020 15:13 123 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Trafił do mnie uszkodzony telewizor 32LG4000. Telewizor po podłączeniu do prądu zapala z przodu czerwoną diodę standby i tyle. Nie włącza się po wciśnięciu przycisku power ani żadnego przycisku z panelu z boku telewizora. Niestety nie mam pilota więc nie wiem czy z jego pomocą da się włączyć telewizor. Pomierzyłem napięcia z wtyczki wychodzącej z sekcji zasilania do logiki. Wg oznaczenia na płycie na dolnych pinach powinno być 16,5V a u mnie jest 15,58V czy to może być przyczyna nie włączania się? Napięcia nie falują. Na płytce logiki, w miejscu podłączenia (zaznaczone na zdjęciu) płytki logiki z przyciskiem power (oraz przecisków panela z boku tv) na pinie 5 (licząc od lewej strony) jest 3,28V. W momencie wciskania przycisku power napięcie to spada do 0,3V. Proszę o radę co dalej robić
    32LG4000 - Nie włącza się, świeci się standby 32LG4000 - Nie włącza się, świeci się standby
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Jak wyglądają elektrolity w zasilaczu? Nic nie spuchło, nie wyciekło?
  • Poziom 10  
    Wyglądają dobrze, bez zewnętrznych oznak że coś jest nie tak. Docelowo myślę że i tak wymienię wszystkie bo telewizor już ma swoje lata.