Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool WFC 3C23 PF X - wypadło górne ramię

22 May 2020 16:35 984 26
  • Level 1  
    Witam.
    Zmywarka Whirlpool WFC 3C23 PF X. Dzisiaj wypadło górne ramię i nie wiem jak je tam spowrotem umocować, a po włożeniu wypada.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
    Dzień dobry, mam dokładnie ten sam problem. Jakby ktoś mógł pomóc, byłabym wdzięczna! Czy takie uszkodzenie podlega pod gwarancje?
  • Level 8  
    Dzień Dobry. Mam ten sam problem. Czy udało się Państwu znaleść rozwiązanie ? Czy to uszkodzenie mechaniczne, czy może brakuje jakiejś części/ uszczelki?
  • Level 22  
    To na zdjęciu to chyba zraszacz po sufitem zmywarki.
    Tam nie wchodzi nic więcej.
    Daj zdjęcie tego ramienia od góry otworu.
  • Level 8  
    Jest ramię, które jest przymocowane do sufitu - z jednej strony jest uchwyt na zraszacz, a od strony sufitu jest wypustka, która wchodzi w dziurę w suficie i pewnie na zasadzie zatrzasku lub uszczelki utrzymywała ramię. Można je włożyć ale wypada bo jest luźno. Jak skończy pracę zmywarka to wyślę zdjęcia.

Załączam zdjęcia. Widać otwór w suficie zmywarki prawdopodobnie na zatrzask i wyrobiony uchwyt od ramienia, który wypada z otworu.
    Zmywarka Whirlpool WFC 3C23 PF X - wypadło górne ramię2F68DA16-B...9E28E.jpeg Download (501.28 kB) Zmywarka Whirlpool WFC 3C23 PF X - wypadło górne ramię6E2F3B88-3...705CF.jpeg Download (542.5 kB)Zmywarka Whirlpool WFC 3C23 PF X - wypadło górne ramię7567F1D4-6...AAF8C.jpeg Download (1.21 MB)
  • Level 22  
    Otwór w który wchodzi ramię to ten biały tak? Jeśli tak to wchodzi na zasadzie wciśnij lekko i przekręcić w prawo do oporu 1/4 obrotu.
  • Level 8  
    Ramię się nie obraca. W otworze jest plastikowy zatrzask z uszczelką, którym można trochę poruszyć na boki poza obwód otworu ale ciężko go obrócić, wyciągnąć się nie da. Możliwe, że się przekręcił i ramię nie pasuje i wypada albo brakuje jakieś części lub końcówka się wyrobiła.
  • Level 22  
    Jak doszło do tego że ramię jest poza gniazdem?
    Wyciągał kolega je czy samo wypadło? To istotne.
    Że zdjęcia wynika że jest wyrobione. Poszukaj np w sklepie internetowym nort.pl jaka cena i tam masz zdjęcia nowego.
  • Level 4  
    Daj znać jeżeli to naprawiłeś. Bo sam z tym walczę. Kupiłem nowe ramię ale i tak nie potrafię tego zamocować do trgo białego ustrojstwa....
  • Level 4  
    A co myślisz żeby to silikonem akwarystycznym przykleić? 😂
  • Level 22  
    Nic z tych rzeczy, musi wskoczyć.
  • Level 4  
    Ale jak go tam wsadzić... To jakaś porażka
  • Level 14  
    Czy tę część można fotografować pod różnymi kątami?
  • Level 14  
    stiff12 wrote:
    Otwór w który wchodzi ramię to ten biały tak? Jeśli tak to wchodzi na zasadzie wciśnij lekko i przekręcić w prawo do oporu 1/4 obrotu.

To jest właściwa decyzja.
  • Level 14  
    Ta część musi się obracać. Zmywarka Whirlpool WFC 3C23 PF X - wypadło górne ramię
  • Level 4  
    No nie bardzo a nawet jeśli by się dało to nie obróciłbym tego po włożeniu ramienia bo nie było by dostępu
  • Level 22  
    Nic na gniazdach nie jest ruchome. Tylko ramię się kręci.
  • Level 14  
    Aby spojrzeć z drugiej strony, trzeba zdemontować zmywarkę. Czy gniazdo znajduje się teraz w pozycji pokazanej na zdjęciu?
  • Level 1  
    Witam, miałam ten sam problem. Po zgłoszeniu reklamacyjnym otrzymałam adres mailowy, na który miałam opisać uszkodzenie i dołączyć zdjęcie, po czym uświadomiono mnie, że jest to usterka mechaniczna nie podlegająca reklamacji. Bzdura totalna.
    Wkurzyłam się na maxa i zaczęłam demontować ramię ze spryskiwaczem górnym. Myślałam, że jak zdemontuję uda mi się włożyć w gniazdo przekręcić i z powrotem zamontować. Dobrze, że nie zdemontowałam do końca, bo zauważyłam, że gniazdo w którym jest zamontowane ramię jest ruchome i nic to nie da.
    DO SEDNA:
    Naprawa jest bardzo prosta, skoro ja KOBIETA sobie poradziłam to WY też.
    Wystarczy:
    1. Odłączyć zmywarkę od zasilania
    2. Odkręcić z tyłu zmywarki 2 wkrętki mocujące blat
    3. Zdemontować blat zmywarki pociągając go lekko do siebie
    4. Gniazdo, z którego ponoć mechanicznie wyrywa się " cały układ hydrauliczny " jest niczym innym jak nakrętką, którą przykręca się ramię
    przez "sufit" zmywarki. Wystarczy ją zakręcić i zamontować z powrotem blat. Ot cała naprawa
    Mam nadzieję, żę ten wpis będzie pomocny takim laikom jak JA. Demontaż blatu nie narusza gwarancji, bo zmywarka jest też przystosowana do zabudowy. Pozdrawiam.
  • Level 8  
    Dzięki za odpowiedzi. Ramię wypadło samo. Z normalnego dostępu nie da się włożyć i przekręcić. Niestety u mnie nad zmywarką jest szafka i piekarnik wiec trudno będzie się dostać.
  • Level 22  
    Aniula74 dała czadu, mnie to nigdy nie sprawiało problemu z osadzeniem, ale nie każdy przypadek jest taki sam.
    Ciekawy jestem czy po ściągnięciu blatu naprawisz usterkę.
  • Level 4  
    Dzięki za pomoc! Wystarczyło wyciągnąć zmywarkę i założyć ramię i przekręcić śrubę :)