Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

plamiąca pralka indesit

Kevin1231 04 Paź 2005 10:13 10977 18
  • #1 04 Paź 2005 10:13
    Kevin1231
    Poziom 11  

Posiadam pralkę indesit otwierana od góry. Po dwóch latach użytkowania(mam ją od nowości) pojawiły się dziwne plamy na ubraniach. Fachowiec wymienił łożysko, ale nadal plami. Co robić?

0 18
  • #2 04 Paź 2005 10:30
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Paź 2005 12:17
    bogo11
    Poziom 14  

Proponuję przyjrzeć się pojemnikom na proszki, a szczególnie dyszom spłukującym. Jeżeli nie jest dostatecznie wietrzona to lubią tam się zbierać grzyby i inne fafrocle, które wyglądają jak smar.
    Póżniej to wszystko spływa do bębna.
    Miałem taki przypadek w swojej pralce, wprawdzie ładowane z przodu, ale może być podobnie. Po wyjęciu szuflady było widać pełno brązowych plam. Myślałem, że to woda lub jakiś smar się dostał do węża, ale po oczyszczeniu pomogło.

0
  • #4 04 Paź 2005 13:26
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Kevin1231 :arrow: zrób pranie oczyszczające, tzn. bez wkładania bielizny ale z użyciem środka piorącego na 95st.C na jakiś czas pomoże :wink:

0
  • #5 18 Paź 2005 10:57
    Kevin1231
    Poziom 11  

zrobiłem pranie na max temperaturze ale jest cały czas to samo

0
  • #6 18 Paź 2005 13:54
    luna
    Poziom 22  

Witam .Miałem podobny przypadek przy pralce ładowanej z góry typ:AWT.
    Przyczyną był kamień i brud znajdujący się na dnie zbiornika .Pomogło dopiero wymontowanie bębna i wyskrobanie tego osadu.Może to podobny objaw brudzenia bielizny.Pozdrawiam.:?:

0
  • #7 18 Paź 2005 19:57
    skryn
    Admin grupy AGD

Kevin1231 napisał:
    Fachowiec wymienił łożysko, ale nadal plami. Co robić?

Rozebrać do "cna" i wywalić błoto, tak jak wcześniej radzili koledzy.
    Niejeden "fachman" na tym się przejechał...

PS. Po tych czynnościach, należałoby jeszcze dodatkowo zrobić pranie z użyciem octu, zamiast proszku, (proporcja 1 do 10- mniej więcej dwie flaszki octu na to pranie) w temp. 90°C. Oczywiście, bez ciuchów... :wink:

0
  • #8 22 Paź 2005 22:08
    3bit
    Poziom 11  

siema na twój problem znajdziesz lekarswwo w siedzibie servisu aristona i indesita poco wynajmowac kogos by mechanicznie czyscil ci zbiornik jak w serisie sa do tego specjalne saszetki które bardzo dobrze to usuwaja i co najwazniejsze niedrogo gdyz za rozebranie zbiornika zapłacił bys min 100 a za saszedke całe 5 zł jak nierobiłes tego wczesniejj to radze na raz wrzucic 2 i nastawic temp powyzej 70 stopni w 99% pomaga pozdrawiam

0
  • #9 30 Paź 2005 09:55
    vellew
    Poziom 14  

witam .
    mam jeszcze jedną sugestię odnośnie tej plamiącej pralki.
    kolega Kevin1231 pisze że fachowiec wymienił łożysko.
    jeśli jest to dosłowna informacja to przyczyną mogą być nie wymienione łożyskowanie z drugiej strony.w pralkach ładowanych od góry zawsze wymienia się obydwa łożyskowania z obu stron.niestety niekiedy fachowcy wymieniają to od strony napędu bo jest bardziej zużyte no i oczywiście łatwiej je wymienić ,a po krótkim czasie druga strona daje znać o sobie.
    pozdrawiam vellew

0
  • #10 31 Paź 2005 15:46
    Kevin1231
    Poziom 11  

zgadza się, łożysko jest wymienione tylko jedno. Prania czyszczące były robione już nie raz i różnymi środkami, ale nic nie pomaga. Jak wymienię drugie łożysko napiszę jaki jest efekt.

0
  • #11 20 Gru 2005 22:34
    Kevin1231
    Poziom 11  

wymieniłem drugie łożysko, znowu była procedura czyszczenia i dalej to samo robi szere plamy na ubraniech.
    nie mam pojęcia co dalej...

0
  • #12 21 Gru 2005 01:01
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Kevin1231 napisał:
    wymieniłem drugie łożysko, znowu była procedura czyszczenia i dalej to samo robi szere plamy na ubraniech.
    nie mam pojęcia co dalej...

Ale jestes uparty...
    Dostałeś gotowe odpowiedzi i dalej o to samo pytasz.
    Jeśli nie umiesz poradzić sobie z rozebraniem zbiornika, wyczyszczeniem i poskładaniem tego do kupy to zleć tę robotę fachmanowi lub kup nowy sprzęt a ten oddaj w odpowiednie miejsce.
    Przez net nikt Ci więcej nie pomoże w tym temacie poza dobrymi radami.

0
  • #13 22 Gru 2005 18:39
    Kevin1231
    Poziom 11  

jestem uparty bo fachowiec wymienił drugie łożysko i powiedział, że nie można dostać się do bębna, więc nie można jej dokładnie wyczyścić. Fachowiec był z serwisu indesita więc pytam czy miał rację czy też może pomylił zawody

0
  • #14 02 Sty 2006 17:35
    mkaminski100
    Poziom 18  

Kevin1231, jakoś nie doczytałem opisu tych plam a to chyba najwazniejsze w ustaleniu ich przyczyny. U mnie np pojawiają się białe plamy jesli dasz za dużo proszku. Pralka zużywa 1/3 wody jaką zużywa stara i jesli ktoś nasypie tyle proszku ile podają na opakowaniu to jest problem...i u Ciebie może on byc prozaiczny.
    W ten smar łożyska to nie wierzę. Ile łożysko ma smaru, żeby brudził, a przecież detergenty rozpuszczają tłuszcze. łozysko ma pewnie z 10-15g smaru, więc jednorazowo byłoby trudno zabarwić pranie, a po takim zabiegu łożysko już by się rozpadło.
    Wyczyść dobrze pralkę, ale najpierw opisz dokładnie plamy!!.
    Może masz korozję na pojemniku bębna. Starsze modele miały zbiorniki emaliowane.

0
  • #15 04 Sty 2006 07:42
    tronix50
    Poziom 14  

a czy czasem moze pralka pobiera mało wody,zbyt dużo proszku spowoduje plamienie,to tylko sugestia,gdyż dokładnie nie piszesz,jakie to są plamy,czy rdza czy smar ,czy tłuszcz itp.

0
  • #16 05 Sty 2006 13:41
    nokia 3650
    Poziom 20  

mialem przypadek plamienia przez uszkodzone przewody od zasobnika w boschu przez plyny do plukania po rozmowie z klientka wymie..nilem a to w boschu zobaczylem wzery w przewodzie.Sprawdz przewod od zasobnika proszku.

0
  • #17 10 Sty 2006 01:24
    bermark57
    Poziom 12  

tylko

Kalgon

i to bez prania albo kamiks

gotowac pare razy

0
  • #18 10 Sty 2006 22:36
    andrzejmarek55
    Poziom 10  

sprawdź ile wody nabiera pralka, po nabraniu wody wyłacz zasilanie i zobacz ile jest wody,powinno być ok połowy bębna. Jeżeli jest dużo mniej to może być zanieczyszczony przewód odpowietrzjący zbiornik, a co zatym idzie pralka pobiera za mało wody i źle wypłukuję proszek po praniu

0
  • #19 10 Sty 2006 23:10
    skryn
    Admin grupy AGD

Problem dostatecznie został wyczerpany w temacie. Odpowiedzi również.
    Zamykam.

0