Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnalizacja świetlna LOGO - korekta.

22 Maj 2020 17:41 204 2
  • Poziom 3  
    Witam.

Mam za zadanie zrobienie na studia sterowania sygnalizacją świetlną.
    Zrobiłem 75% , ale niestety nie moge sobie poradzić z ostatnim akapitem
    " Jeżeli przed upływem trzydziestu sekund nastąpi ponowne żądanie zmiany układu świateł, to polecenie to zostanie zapamiętane, ale zrealizowane dopiero po dopełnieniu czasu oczekiwania"

Reszte udało mi się zrealizować, ostatnie 4 linijki kodu , to nawet nie patrzcie, bo się po prostu z tym mordowałem .
    Nigdy wcześniej na LOGO nie działałem i brakuje mi tam wielu funkcji move, komparatora(albo nie wiem gdzie to jest).
    Nie wiem jak to zrobić, bo cały cykl trwa u mnie 17 sekund(zielone AUTA + czerwone piesi, 2 sekundy żółte auta, 10 sekund czerwone auta i zielone piesi, potem 5 sekund pulsowania i znów zielone AUTA + czerwone piesi)

nie wiem jak ogarnąć tą blokadę, żę do 30 sekund, mordowałem się z licznikami, ale nie daje rady..

Jakby ktoś mógł naprowadzic mnie.., byłbym wdzięczny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Dodatkowy timer 30 sek. który zaczyna od początku światła zielonego dla samochodów (to można zmienić i liczyć od innego "punktu" programu). Osiągnięcie 30 sek jest zatrzaskiwane na RS (SF007).
    Dopiero spełnienie warunków I1-SF001 + SF007 uruchamia zmianę M2.
    Sygnalizacja świetlna LOGO - korekta.
  • Poziom 3  
    Super, dziękuje bardzo za pomoc.

Tyle z tym męczyłem i nie wpadłem na to;/