Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który MIG lepszy? WF TRIO DUAL PULS 230 czy TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls

22 Maj 2020 20:33 138 2
  • Poziom 6  
    Witam
    Jak w temacie. wiem że wiele jest takich pytań, jednak mało jest odpowiedzi na temat tych Migów. Chodzi o:
    1. Welder Fantasy TRIO DUAL PULS 230
    2. TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls
    oraz ostatnio pokazała sie nowa
    3. MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS lub jej mniejsza wersja MAGNUM MIG 224 LCD DUAL PULS

Jestem amatorem spawania lecz zamierzam zakupić sprzęt. Z racji mojego podejścia amatorskiego stawiam na łatwość obsługi. Zależy mi by mig wyposażony był w czytelny wyświetlacz lcd i przejrzyste menu.
    Wiem, usłyszałem już że jak patrzę na zakup czy mig na wyświetlacz a nie na wartości to źle.
    jednak z racji młodego wieku i ogólnego postępu taki wyświetlacz czytelny LCD jest dla mnie ważny.
    Łatwiej w takim się połapać ze wszystkimi ustawieniami miga a nie jak przyciski na panelach i opisy takie sobie.
    Proszę o zrozumienie mnie, łatwiej będzie mi operować na wartościach pokazywanych graficznie niż na wartościach opisowych usytuowanych na panelu miga. Dodatkowo zakup taki to dla mnie spory wydatek rzędu około 2500-3500 zł.
    Dlatego też chce kupić spawarkę na parę dobrych lat.
    Spawanie okazyjne warsztatowe, garażowe. Od czasu do czasu jakieś inne prace w ilościach niedużych (dzień lub maks dwa dni spawania na dwa tygodnie lub miesiąc a może i rzadziej).
    Zainteresowały mnie te spawarki z uwagi że posiadają funkcje synergii i podwójnego pulsu a to ważne gdyż spawacz amator z taką funkcją będzie ładnie spawał (spaw łuskowy). Dodatkowo są w cenach akceptowalnych.

1. Za WF TRIO Dual Puls 230 przemawia że ma dodatkowo funkcje podłączenia Tiga z przodu oraz funkcję spool gun tyle że cena najwyższa. Na plus że w zestawie jest uchwyt tig oraz podajnik 4R. Na minus to sprawność urządzenia 30% przy 200A

2. Z kolei TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls posiada na plus dobrą sprawność 60% przy 200A, natomiast nie posiada funkcji przyłącza z przodu tiga ani spool guna i dodatkowo podajnik tylko 2R. Na plus natomiast z tyłu wtyczka na podgrzewacz reduktora oraz funkcja FunStop dla wentylatora że urządzenie jest ciche i nie wyje cały czas

3. Następnym Nowym odkryciem jest MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS, które podobno idzie dopiero z Chin do Polski.
    Ogólnie fajnie się przedstawia bo podajnik 4R, lecz znowu brak tiga z przodu i spool guna, Jednak za to sprawność 60% dla 200A. Troche tylko obudowa taka kiszkowata w porównaniu z konkurencją. Takie proste pudło jak stare migi a nie nowoczesne. Ale to też może być plusem.

Ogólnie więc według mnie ideałem byłby półautomat taki który miałby:
    Wyświetlacz LCD z czytelnym softem, Synergię, dual puls , rolki 4R , sprawność na poziomie 60% dla 200A, wejścia z przodu dla tiga i gazu oraz funkcje spool gun a z tyłu wtyczkę podgrzewacza oraz wejścia gazu i włącznik oraz funkcję FunStop dla wentylatora.

Teraz pytanie brzmi czy wogóle jest coś takiego lub czy jakaś mądra głowa wpadła na to by zrobić coś takiego w rozsądnych pieniądzach. Ja wyrażam tylko swoje zdanie jako amator.
    Ostatecznie proszę szanownych forumowiczów o opinie na temat tych urządzeń i jeśli można prosić to o pewne doradztwo co tak naprawdę warto kupić w moim przedziale kwotowym, ponieważ pytając się sprzedawców w sklepach to każdy zachwala swój sprzęt a mnie tylko chodzi o rzetelne doradztwo, choć z góry wiem że nawet po zakupie zawsze może być coś nie tak :), jednak wtedy zaryzykuje i dokonam zakupu :)

Pozdrawiam
    Chętny do zakupu miga

Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

microstar napisał:
    Witam
    Jak w temacie. wiem że wiele jest takich pytań, jednak mało jest odpowiedzi na temat tych Migów. Chodzi o:
    1. Welder Fantasy TRIO DUAL PULS 230
    2. TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls
    oraz ostatnio pokazała sie nowa
    3. MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS lub jej mniejsza wersja MAGNUM MIG 224 LCD DUAL PULS

Jestem amatorem spawania lecz zamierzam zakupić sprzęt. Z racji mojego podejścia amatorskiego stawiam na łatwość obsługi. Zależy mi by mig wyposażony był w czytelny wyświetlacz lcd i przejrzyste menu.
    Wiem, usłyszałem już że jak patrzę na zakup czy mig na wyświetlacz a nie na wartości to źle.
    jednak z racji młodego wieku i ogólnego postępu taki wyświetlacz czytelny LCD jest dla mnie ważny.
    Łatwiej w takim się połapać ze wszystkimi ustawieniami miga a nie jak przyciski na panelach i opisy takie sobie.
    Proszę o zrozumienie mnie, łatwiej będzie mi operować na wartościach pokazywanych graficznie niż na wartościach opisowych usytuowanych na panelu miga. Dodatkowo zakup taki to dla mnie spory wydatek rzędu około 2500-3500 zł.
    Dlatego też chce kupić spawarkę na parę dobrych lat.
    Spawanie okazyjne warsztatowe, garażowe. Od czasu do czasu jakieś inne prace w ilościach niedużych (dzień lub maks dwa dni spawania na dwa tygodnie lub miesiąc a może i rzadziej).
    Zainteresowały mnie te spawarki z uwagi że posiadają funkcje synergii i podwójnego pulsu a to ważne gdyż spawacz amator z taką funkcją będzie ładnie spawał (spaw łuskowy). Dodatkowo są w cenach akceptowalnych.

1. Za WF TRIO Dual Puls 230 przemawia że ma dodatkowo funkcje podłączenia Tiga z przodu oraz funkcję spool gun tyle że cena najwyższa. Na plus że w zestawie jest uchwyt tig oraz podajnik 4R. Na minus to sprawność urządzenia 30% przy 200A

2. Z kolei TRAFIFLUX Trafimig 200 Dual Puls posiada na plus dobrą sprawność 60% przy 200A, natomiast nie posiada funkcji przyłącza z przodu tiga ani spool guna i dodatkowo podajnik tylko 2R. Na plus natomiast z tyłu wtyczka na podgrzewacz reduktora oraz funkcja FunStop dla wentylatora że urządzenie jest ciche i nie wyje cały czas

3. Następnym Nowym odkryciem jest MAGNUM MIG 224/15 LCD DUAL PULS, które podobno idzie dopiero z Chin do Polski.
    Ogólnie fajnie się przedstawia bo podajnik 4R, lecz znowu brak tiga z przodu i spool guna, Jednak za to sprawność 60% dla 200A. Troche tylko obudowa taka kiszkowata w porównaniu z konkurencją. Takie proste pudło jak stare migi a nie nowoczesne. Ale to też może być plusem.

Ogólnie więc według mnie ideałem byłby półautomat taki który miałby:
    Wyświetlacz LCD z czytelnym softem, Synergię, dual puls , rolki 4R , sprawność na poziomie 60% dla 200A, wejścia z przodu dla tiga i gazu oraz funkcje spool gun a z tyłu wtyczkę podgrzewacza oraz wejścia gazu i włącznik oraz funkcję FunStop dla wentylatora.

Teraz pytanie brzmi czy wogóle jest coś takiego lub czy jakaś mądra głowa wpadła na to by zrobić coś takiego w rozsądnych pieniądzach. Ja wyrażam tylko swoje zdanie jako amator.
    Ostatecznie proszę szanownych forumowiczów o opinie na temat tych urządzeń i jeśli można prosić to o pewne doradztwo co tak naprawdę warto kupić w moim przedziale kwotowym, ponieważ pytając się sprzedawców w sklepach to każdy zachwala swój sprzęt a mnie tylko chodzi o rzetelne doradztwo, choć z góry wiem że nawet po zakupie zawsze może być coś nie tak :), jednak wtedy zaryzykuje i dokonam zakupu :)

Pozdrawiam
    Chętny do zakupu miga

Proszę o sugestie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Moja zupełnie subiektywna opinia ;-)
    Podajnik czterorolkowy - przereklamowany.
    Tig lift - nie dziękuję. Za kiepsko spawam.
    Dobry cykl pracy - dla mnie potrzebny.
    Podgrzewacz - używam, ale jest to ważne dla CO2, a większość bedzie spawać AR+CO2.
    Niezawodność i możliwość naprawy nowych modeli spawarek sterowanych mikroprocesorem - wielka niewiadoma. Sam mam Magnum 214 - najlepiej wykonana Magnum z posiadanych. Spawarka celowo kupiona z ekranem z macierzy LED, a nie wyświetlaczem, by w słońcu było coś widać. Tylko czy ktoś bedzie mógł ją naprawić, jak się zepsuje?
  • Poziom 6  
    Odnośnie podajnika 4r to wszyscy sprzedawcy twierdzą że lepszy od 2r i mniej kłopotów z nim. Ale czy faktycznie tak jest tego nie wiem.
    Z wyświetlaczem LCD wydaje mnie się że psuć nie bedzie się tak bardzo i często psuł.
    Można to porównać do telefonów kom. Kiedyś nikt nie myślał by telefon mial ekran bo po co .? Teraz większość nie wyobraża sobie życia bez smartfona. I ekrany LCD całe sie tak nie psują a jak już to są elektronicy od nich.
    Bardziej wydaje mi się że to handlowcy wciskają teraz kit ludziom i mówią że po co ekran w spawarce a tylko po to by wypchnąć stare modele spawarek które sprowadzili do polski.
    A rynek spawarek obecnie jest mocno przewaloryzowany. Sprzedawcy sprzedają spawarki za zawyżone mocno ceny. U Chińczyka spawarki typu 3w1 z pulsem lub bez średnio kosztują od około 150 do max 350 USD. U nas są w cenach o wiele większych. Są nawet i tacy co wołają sobie od 5000 do 10000 zł co jest mega głupotą bo takie spawarki w Chinach są warte max 1500-2000 zł. To jest świństwo naszych dealerów którzy chcą na nas zarabiać krocie.
    Ciekaw teraz jestem co zrobią jak im sprzedaż spadła bo większość zawodów około spawalniczych stoi przez Covid-19. Chyba będą jeść te spawarki za takie pieniądze 😀 zamiast obniżyć ceny.
    Nadal szukam fajnej spawarki. Może są jakies alternatywy?
    Mam nadzieje że importerzy wezmą sie w garść i powiedzą Chińczykowi by zrobił porządną spawarkę ze wszystkimi funkcjami i za akceptowane pieniądze bo dodać do spawarki płytkę sterującą pulsem lub dodać wtyczkę czy gniazdo to koszt rzędu 5-20 USD a nie jakies kwoty z kosmosu.
    Czekam na kolejne posty w temacie.
    Pozdrawiam