Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon - IP4600 / IP4700 z dwóch jedna.

22 Maj 2020 20:39 108 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam drukarkę Canon IP4600 z uszkodzoną płytą główną (mimo podmiany oryginalnych głowic nie widzi ich). Ostatnio wpadła mi w ręce drukarka Canon IP4700 mocno wyeksploatowana mechanicznie (drukuje tylko z górnego podajnika). Są to bardzo podobne drukarki i różnią się chyba tylko szybkością wydruku. Czy jest możliwość przełożenia sprawnej płyty głównej z IP4700 do IP4600? Czy po takiej podmiance drukarka będzie działała normalnie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od drukarek
    A czy te głowice są wykrywane w 4700? Istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia głowic przez płytę 4600 i połączenie ich z płytą 4700 może spowodować jej uszkodzenie.
  • Poziom 10  
    IP4700 widzi wszystkie głowice jakie posiadam i prawidłowo nimi drukuje. IP4600 nie widzi żadnej, nawet tej, która była od początku. Czyli wychodzi na to, że głowice są sprawne.
  • Spec od drukarek
    Niewiele wiem akurat o tych modelach, ale może pasowałyby części mechaniki z iP4600 na wymianę tych wadliwych w iP4700? Dobrze byłoby spróbować - to mniej ryzykowne.
  • Poziom 10  
    No właśnie wolałbym przełożyć płytę główną, ponieważ IP4600 miałem od nowości i jak na swój wiek to może przedrukowała tylko ryzę papieru i trochę zdjęć. Jest jak nowa. IP4700 nabyłem okazjonalnie, ale z wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego to praktycznie "trup". Części mechaniczne pewnie są takie same. Dziękuję za sugestie.