Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr CNsl3033 - Nie załącz elektrozaworu

22 Maj 2020 21:00 219 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem z wyżej wymieniona lodówka nie załącza elektrozaworu. Zawór elektrycznie jest sprawny po podaniu napięcia na elektrozawór góra zaczyna chłodzić czujniki mają opór 20K, 20K i chłodziarka 5kΩ. Jednak nie znam prawidłowych wartości zakładam, że są sprawne i reagują na zmianę temperatury. Triak sterujący elektrozaworu jest sprawny został dla pewności wymieniony na nowy. Pytanie czego się jeszcze czepić nie wiem jakie prawidłowe napięcie sterujące triaka ma wychodzić z atmega 16 proszę o jakieś sugestie ma ktoś może serwice mode do tej lodówki?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Liebherr CNsl3033 - Nie załącz elektrozaworu

Nie zawsze pomiar sondy miernikiem da Ci rezultat.
    W większości przypadków zawsze zachowuje się jak nowa.
  • Poziom 11  
    Podmienione sensory na nowe wentylator w chłodziarce rusza ale elektrozaworu nie przełącz wszystkie warunki są spełnione jeszcze jedno w zamrażarce za co odpowiada ten czujnik co jest na wieszku i za co ten co jest wpięty bezpośrednio w parownik widoczny dopiero po zdemontowaniu pokrywy chodzi mi który czujnik odpowiada za przełączenie elektrozaworu
  • Specjalista AGD
    Skąd wiesz, że są spełnione?

Dopóki na powrotnej części czy dolnego czy górnego układu nie zostanie osiągnięta temperatura przemrozenia zawor nie przełączy się na drugą część chłodząca.

Te na parowniku to zabezpieczenie termiczne grzałki.
  • Poziom 11  
    Przełącznik termiczny jest kwadratowy, a w środku w parowniku jest jeszcze jeden czujnik taki sam jak ten na wierzchu. Na tą chwilę czujnik chłodziarki 5.7kΩ czujnik zamrażarki na wierzchu 90kΩ ten włożony w parownik 186kΩ.