Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV50E00EU/14 - Nie przestaje nabierać wody miga kranik+nabłyszcz

xywameg 22 Maj 2020 21:33 126 0
    xywameg
    Poziom 9  
    Zmywarka po dłuższym nieużywaniu.
    Po podłączeniu i naciśnięciu przycisku Power zaczynają migać kontrolki kranik + nabłyszczacza, jednocześnie zmywarka rozpoczyna pobieranie wody i tak pobiera aż woda wycieka przez drzwiczki. Oczywiście to powoduje podniesienie się grzybka zabezpieczającego przed zalaniem i woda zostaje odcięta. Cały czas wspomniane kontrolki migają. Gdy otwieram drzwiczki to woda stoi do wysokości około 5 cm i zmywarka buczy nie wypompowując wody.

Gdy osuszę grzybek zmywarka dalej buczy nic nie wypompowuje, a kontrolki migają. Chyba przeczytałem wszystkie wątki na temat zmywarek z serii SPV50E00EU, ale tam nie znalazłem rozwiązania. Ponieważ całą operację przeprowadzam na powietrzu to nie mam problemu z wylaniem wody ze środka na zewnątrz przez przechylenie zmywarki. Po tym zabiegu już zmywarka nie chce pobierać wody, ale cały czas buczy i kontrolki świecą.

Moduł elektroniczny wyjąłem i nie zauważam tam żadnych nadpaleń przegrzań czy innych zjawisk niepożądanych. Zatem jeszcze jedno pytanko czy po wylaniu wody ze środka woda z płaszcza też powinna zejść? Gdyby ktoś miał jakieś sugestie to chętnie wysłucham.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.