Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L - Wymiana licznik z pełnego FISa na zwykły

22 Maj 2020 22:11 132 3
  • Poziom 8  
    Mam pytanie.
    W swoim Audi (rocznik 2000, 1.6 benzyna, przedlift) mam zegary z pełnym FISem Jaeger.Z tego co mi wiadomo to te liczniki są dosyć awaryjne. Od jakiegoś czasu licznik świruje, zawyża wskazanie temperatury i stanu paliwa.
    Od jakiegoś czasu bardzo często się zawiesza wskazanie prędkości i obrotów, do tego często nieczytelny jest wyświetlacz LCD.
    Jednym słowem licznik nadaje się do kosza, albo konkretnej naprawy.
    Mam do Was kilka pytań:

1) Czy możliwa jest wymiana tego licznika na zwykły bez FISa?
    Mam możliwość kupienia niedaleko takiego licznika.
    Jeśli to okaże się pomocne to numery tego licznika: 8L0919860E
    Sterownik silnika w moim aucie to Simos 33.

2) Da się zakodować immobiliser w tym liczniku?

3) Co się stanie jak podłączę ten nowy licznik i spróbuję odpalić silnik, coś się rozkoduje i po zamianie na poprzedni będę miał problemy z odpaleniem?

4) Co by się stało jakbym włączył zapłon w ogóle bez licznika? Czy cos się rozkoduje w sterowniku silnika i też będę miał problem później z uruchomieniem auta?

5) Jak odczytać PIN tego licznika? Będę musiał ustawić przebieg na taki jak na starym.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Opcji jest klika , można wymienić licznik i zakodować inny trzeba znać oba kody dostępu ,można też z powodzeniem naprawić obecny zegar i to chyba najlepsze rozwiązanie . . Jeśli zegar działa ja zdecydował bym się na naprawę w zasadzie przy tak starym aucie każdy zegar który kupisz będzie stary do tego będzie wymagał zakodowania i każdy może paść .
  • Poziom 9  
    Najlepiej wrzucić licznik VDO, a nie rzeźbić w jeagerze który zaraz znowu padnie... Wszystko da się przekodować tylko trzeba wyciągnąć pin ze starego licznika
  • Poziom 8  
    Na początek spróbuję wydobyć PIN ze starego.
    Dajcie znać proszę, czy jeśli uruchomię(spróbuje) bez licznika, albo na innym, to nie rozkoduje/przekoduje/zepsuje się coś w innym sterowniku?

Czy po włożeniu starego będę mógł normalnie uruchomić silnik?