Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer PC - Nie działa klawiatura

22 Maj 2020 22:21 381 28
  • Poziom 4  
    Witam. Mam problem z komputerem. Komputer nie widzi klawiatury ani na PS/2 ani na usb. Nawet w biosa nie mogę wejść. System ładuje się normalnie myszka chodzi. Zauważyłem Jeszce jeden problem jak podłączyłem dzisaj tel pod komputer to telefon tylko się ładuje komputer nie widzi go. Co to może być??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    jaki windows, jaki sprzęt?
  • Poziom 9  
    Wyjmij bateryjkę biosu na 10 minut i gitara.
  • Poziom 4  
    SpecKomputronik napisał:
    Wyjmij bateryjkę biosu na 10 minut i gitara.
    wyciągałem nawet na 40 min i nic jak nie działało tak nie działa. Nawet lampki się nie zapalają od klawiatury. A mam jedną na ps/2 i jedna na usb sprawne
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    W trybie awaryjnym to samo, każdy jeden port sprawdzony?
  • Poziom 4  
    Grafika Gigabyte GeForce GT 730
    Płyta główna Gigabyte GA-H61M-DS2
    Dysk ssd
    Procesor Intel pentium i3
    Zasilacz 500w
    Ram ddr3 6 gb

Komputer załącza się system się wgrywa wszystko niby si myszka chodzi ale ani klawiatura żadna niechce działać i też zauważyłem że jak podłączyłem tel pod kompa to nie połączył się tylko ładowanie na tel baterii

Dodano po 1 [minuty]:

Problem w tym że po odpaleniu kompa wogole nic klawiatura nie idzie zrobić ani wejść w biosa ani w bott nic. Jak by wogole klawiatury nie widział. A są obydwie sprawne bo sprawdzałem na drugim komputerze

Dodano po 2 [minuty]:

A to może iść zasilaczem że klawiatura nie działa? Zasilacz to jest jakiś chińczyk chyba logic 500w

• Poziom 24  
    rdk123 napisał:
    Procesor Intel pentium i3

Nie ma czegoś takiego.

Pod każdym USB sprawdzałeś, w trybie awaryjnym, czystym rozruchy? Odpowiadaj na pytania zadane wyżej.
  • Poziom 4  
    Model procesora dokładnie jutro podam bo aktualnie jestem w pracy a już nie pamiętam dokładnie. Czystego rozruchu nie robiłem bo nawet niema jak. Bo jedyne jak się zaloguje do Windowsa to działa tylko myszka nic nie mogę wpisać. Tak samo jak odpalę kompa niemoge wejść w tryb awaryjny bo klawiatura wogole nie reaguje sprawdzałem na każdym porcie usb jest to samo i na ps też

• Poziom 24  
    rdk123 napisał:
    niema

rdk123 napisał:
    niemoge

rdk123 napisał:
    wogole

Pisz zgodnie z zasadami języka polskiego...

Samą myszką da się wejść w tryb awaryjny. Bez niej też się da.
  • Poziom 4  
    A mógł byś mi powiedzieć jak to zrobić bez klawiatury??. Już się tak zastanawiałem czy może płyta główna nie jest uszkodzona. Łącznie mam 6 portów USB sprawdzałem na każdym z nich klawiatura nie reaguje. Jutro od rana podam dokładnie model każdego podzespołu. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    rdk123 napisał:
    wyciągałem nawet na 40 min i nic jak nie działało tak nie działa. Nawet lampki się nie zapalają od klawiatury. A mam jedną na ps/2 i jedna na usb sprawne
    Witam. Baterie CMOS jak wyciągałeś to przed ta operacja wyłączyłeś komputer?
  • Poziom 4  
    Tak wyłączyłem komputer nawet z sieci
  • Poziom 22  
    Na wyłączonym komputerze (najlepiej wyjęta wtyczka od zasilania) Podłącz klawiaturę do portu USB tego na którym działała myszka. Odłącz wszystkie inne urządzenia które są podpięte do jakiegokolwiek USB lub PS/2. I dopiero włącz komputer.

Czy zaraz po uruchomieniu kontrolki na klawiaturze zapalają się i gasną? Którym klawiszem próbujesz wejść do BIOSu?
    Zwykle gdy BIOS i starsze UEFI nie wykryły podłączonej klawiatury to wyświetlały błąd i nie rozpoczynały ładowania systemu.

Spróbuj uruchomić komputer z jakiegoś liveCD, lub pendrive. Może być linux, lub instalator windowsa, lub cokolwiek. I tam sprawdź czy klawiatura także nie działa. By uruchomić system z zewnętrznego nośnika możliwe, że będziesz musiał odpiąć dysk twardy.
  • Poziom 4  
    Przy włączeniu na żadnej klawiaturze nie migają diody. Czy to klawiatura ps/2 czy usb martwa cisza. A system odpala bez problemu.
  • Poziom 22  
    Hmmm... Może BIOS w jakiś sposób się uszkodził. Spróbuj wgrać nową lub obecną wersję BIOS, później zresetuj ustawienia przy pomocy zworki.
    Może PCH w dziwny sposób umiera? Wtedy tylko wymiana płyty.

• Poziom 24  
    Najpierw sprawdźmy w trybie awaryjnym albo z linux live CD, zamiast wgrywać BIOS na uszkodzonym sprzęcie.
  • Poziom 4  
    Panowie sprawdziłem wszystko Jeszce raz i zauważyłem że myszka działa tylko na 2 z 6 portów USB. Zamieniłem myszkę z klawiatura i sukces klawiatura działa i myszka działa. Tylko teraz się tak zastanawiam dlaczego pozostałe 4 porty USB nie działają i ps/2 też nie

• Poziom 24  
    Sterowniki, słaby zasilacz mógł również zniszczyć płytę.
  • Poziom 4  
    A może być tak że ten zasilacz co teraz mam ( chinola z czarnej listy) Poprostu nie domaga i wszystko działa tak jak działa?

Dodano po 17 [minuty]:

Komputer PC - Nie działa klawiatura

Dodano po 6 [minuty]:

Komputer PC - Nie działa klawiatura
  • Poziom 22  
    rdk123 napisał:
    Panowie sprawdziłem wszystko Jeszce raz i zauważyłem że myszka działa tylko na 2 z 6 portów USB. Zamieniłem myszkę z klawiatura i sukces klawiatura działa i myszka działa.

I dlatego ważne jest by dokładnie wykonywać polecenia. :)

ITSpec. napisał:
    Najpierw sprawdźmy w trybie awaryjnym albo z linux live CD, zamiast wgrywać BIOS na uszkodzonym sprzęcie.

Skoro autor potwierdził, że klawiatura nie startuje wogóle, to sprawdzanie pod jakimkolwiek systemem nie miało już sensu. Uszkodzenie BIOSu na upartego mogło dawać taki efekt, stąd była moja porada. Poza tym ta płyta ma dual BIOS więc nawet jeśli wgrywanie by się nie udało to możnaby przywracać BIOS z kopii. Skoro autorowi jednak udało się uruchomić klawiaturę, to na razie niech się wstrzyma z aktualizacją BIOS.

@rdk123: wejdź do BIOS w zakładkę "BIOS Features" i podaj jakie masz ustawienia dla: Fast Boot, USB Support, PS2 Devices Support.

Jeśli masz taką możliwość to podmień dla testów zasilacz. Możesz też pomierzyć voltomierzem napięcia na zasilaczu. Jak mierzyć.

Edit: Jeśli program nie przekłamuje napięć to zasilacz natychmiast do wymiany!

• Poziom 24  
    Zasilacz tak czy siak do wymiany, skoro jest to Logic. Jeśli chcemy, żeby sprzęt pracował długo i stabilnie.
    Co to w ogóle za system jest, jeśli tam jest IDE zamiast AHCI?

• Poziom 24  
    Przełącz z IDE na AHCI.
    Jaki to dokładnie model zasilacza?
  • Poziom 4  
    Logic 500 w. Po przełączeniu na ahci Komputer PC - Nie działa klawiatura

Dochodzi do ładowania windowsa i się resetuję

• Poziom 24  
    Instalowałeś system w IDE, na SSD, nieźle...
    Wróć na IDE w takim razie. Ale bezsens.

Więc zmień zasilacz.
  • Poziom 4  
    Działające porty to usb/LAN na jednym module. Reszta portów USB podaje tylko napięcie
  • Poziom 4  
    Działające porty to usb/LAN na jednym module. Reszta portów USB podaje tylko napięcie

Dodano po 9 [godziny] 2 [minuty]:

Z pomocą kolegów